2018 Atak yılı olacak

2018 Atak yılı olacak

Sanayi üretimin verilerinin beklentilerin üzerinde geldiğine dikkat çeken Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Sayın,  2017 sanayi üretiminin son 7 yılın en yüksek ortalamasına sahip olduğunu bildirdi.

 Aralık 2017'ye ilişkin sanayi üretim verilerini değerlendiren Sayın,  sanayi üretiminin Aralık ayında yüzde 8,7 artış gösterdiğini söyledi. 2017 yılının son çeyreğinde sanayide üretim yüzde 7,8, imalat sanayisinde üretim yüzde 8 artış yaşandığına dikkat çeken Sayın, sanayide açıklanan bu verilerin ekonomi büyüme rakamlarına da olumlu yansıyacağını kaydetti. 

Verilerin yatırım eğiliminin arttığına da gösterdiğini belirten Sayın, 2018 yılının yatırımlar yılı olacağını söyledi. Yatırımlarla birlikte ihracat ve istihdam oranlarında artış yaşanacağını vurgulayan Sayın, Türk ekonomisinin 2018 yılında güçlenerek yoluna devam edeceğini dile getirdi. Son açıklanan verilerin büyüme beklentilerini yükselttiğini kaydeden Sayın, “2017 yılını yüzde 7’nin üzerinde bir büyüme ile kapatabiliriz. Bu da sanayicilere ve iş adamlarına umut olacaktır. 2018 yılında sanayiciler atılım yaparak, Türkiye’nin ekonomisine olumlu katkı sağlamaya devam edecektir” diye konuştu. 

Türkiye hakkında yapılan tüm olumsuz propagandalara rağmen Türk ekonomisinin giderek büyüdüğüne ve yabancı yatırımcının geldiğine dikkat çeken Sayın, ihracat rakamlarının da güçlü olduğunu anlattı. 2018 yılında ihracat atılımlarının büyüyerek devam edeceğini beklediklerini söyleyen Sayın,  dünya pazarlarında rekabet edecek duruma geldiklerini kaydetti.

HABER MERKEZİ
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.