Altındağlı çocuklar gezerek öğreniyor

Altındağlı çocuklar gezerek öğreniyor

Çok gezen mi bilir okuyan mı? Çocukların gelişimi için ne gerekiyorsa yapan Altındağ Belediyesi, çocukları kültür gezileriyle buluşturuyor; çocukların gezerek öğrenmesini sağlıyor.

Çok gezen mi bilir okuyan mı? Çocukların gelişimi için ne gerekiyorsa yapan Altındağ Belediyesi,  çocukları kültür gezileriyle buluşturuyor; çocukların gezerek öğrenmesini sağlıyor. 

Okuyan, araştıran ve bilgili bir nesil yetiştirmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Altındağ Belediyesi, çocukların eğitiminden kişisel gelişimine, sağlık taramalarından kültür gezilerine kadar birçok konuya özen gösteriyor.

Yılda yaklaşık 20 bin çocuk kültür gezilerine katılıyor

Altındağ Belediyesi, bu doğrultudaki çalışmalarını 2018 yılında da sürdürüyor.

Altındağlı çocukları kültür gezileriyle buluşturan Altındağ Belediyesi, yılda yaklaşık 20 bin çocuğu bu gezilere dahil etti. Altındağ Belediyesi, sadece şehir içi ile sınırlı kalmadı şehir dışına da geziler düzenledi. Gezi kapsamındaki yerleri özenle belirleyen Altındağ Belediyesi, 2017 yılında çocukları Bursa’ya Çanakkale’ye, Nevşehir’e, Kapadokya’ya ve Amasra’ya götürdü. Şehir içi gezilerde ise kültürel ve sanatsal mekânlar en çok tercih edilen yerlerin başında geldi. Karapürçek Sezai Karakoç Gençlik Merkezi öğrencilerinin son adresi Rahmi Koç Müzesi oldu. Burada Modern Makine Atölyesi’ni gezen Altındağlı çocuklar, antika araçların bulunduğu bölüme de oldukça ilgi gösterdi.

Şehir içi ve şehir dışı gezilerine yoğun ilgi

Karapürçek Sezai Karakoç Gençlik Merkezi’nden Sümeyye Gülcan, Rahmi Koç Müzesi’ne ilk defa geldiğini belirtti. Bu tür gezilerin çok keyifli olduğunu ifade eden Sümeyye, kültürel anlamda daha donanımlı bir hale geldiklerini söyledi. Sümeyye, müzede sergilenen eserlerin açıklamalarını dikkatle okuduğunun vurguladı ve “Gezerken aynı zamanda öğreniyoruz” dedi.

Bir diğer öğrenci Sefa Demir ise duygularını şöyle dile getirdi: “Gençlik merkezleri bize çok şey katıyor. Matematik, fen bilgisi, Türkçe ve satranç kursuna gidiyorum. Böylece okul derslerinde daha başarılı oluyorum. Ayrıca kültür gezilerine de katılıyorum. Daha önce Çanakkale’ye gittim. Bu sosyalleşme adına çok iyi bir fırsat. Bize değer veren, bizi önemseyen belediyemize teşekkür ederim.”

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.