Alzheimer günü farkındalık etkinliği düzenlendi

Alzheimer günü farkındalık etkinliği düzenlendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla Alzheimer Sosyal Yaşam Merkezi üyelerini düzenlediği programda bir araya getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Demet Mahallesi Cemre Parkı içinde inşa ettiği Alzheimer Sosyal Yaşam Merkezi üyelerine yönelik etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla merkezden hizmet alan vatandaşları ve ailelerini düzenlediği programda bir araya getirdi.

ÜCRETSİZ HİZMET VERİLİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, alzheimer hastaları için hizmete açtığı Alzheimer Sosyal Yaşam Merkezi, erken ve orta dönem alzheimer ile demans hastalarına ücretsiz hizmet verirken merkezde zihinsel, fiziksel ve psikomotor aktiviteler gerçekleştiriliyor.

Hastaların ve yakınlarının yaşam standartlarının iyileştirilmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan merkezde rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilirken, hasta yakınlarının zorlu hasta bakım süreci desteklenerek, rahatlamaları da sağlanıyor.

abbhaberici.jpg

“PSİKOLOJİK DESTEK HİZMETLERİ DE SUNUYORUZ”

Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla düzenledikleri etkinliğin amacının üyelerin kaynaşması ve keyifli vakit geçirmesini sağlamak olduğunu söyleyen Sosyal Hizmetler Daire Başkan Vekili Önder Yanmaz, “Alzheimer Sosyal Yaşam Merkezi’miz, 1 Nisan 2022 tarihinde hizmete açılmıştır. Merkezimizde şu anda 55 üyeyle hizmet vermeye devam ediyoruz. Ankara’da ikamet eden alzheimer hastası vatandaşlarımızın zihinsel, psiko-motor, sanatsal aktiviteler aracılığıyla hastalığının ilerlemesinin önüne geçmek, yaşlılarımızın yaşam kalitesini artırmak, sosyalleşmelerini ve verimli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla hizmet veriyoruz. Ayrıca merkezimizde alzheimer hastalarının ailesi ve yakınları için hasta bakım eğitim seminerleri ve bakım verenin psikolojik sağlamlığı için psikolojik destek hizmetleri de sunuyoruz. Alzheimer Sosyal Yaşam Merkezi olarak hayatınızın her alanında, her anında yanındayız” dedi.

Katılımcılardan Sadık Bektaş “Alzheimer Sosyal Yaşam Merkezi’nin hizmetlerinden çok memnunum. Yaklaşık 6-7 aydır buraya geliyoruz ve olumlu anlamda çok büyük kazanımlarımız oldu. Öğretmenler ve çalışanlar güler yüzlü ve sıcakkanlı, burada tam bir aile ortamı var. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi / gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.