ATO BAŞKANI BEZCİ: ‘64. HÜKÜMET ÜLKEMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN’

ATO BAŞKANI BEZCİ: ‘64. HÜKÜMET ÜLKEMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN’

ATO Başkanı Salih Bezci, Ahmet Davutoğlu Başbakanlığında kurulan 64. Hükümetin Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını diledi. Bezci, “2019 yılına kadar görev alacak hükümetimizin ekonomik ve siyasi istikrarı sürdürerek Türkiye’yi 2023 hedeflerine taşıyacağına

ZAFER DENİZ / HABERVAKTİM

 

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, 1 Kasım seçimlerinin ardından Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlığında kurulan hükümeti kutladı.

 

‘TÜRKİYE EKONOMİK BÜYÜMEYE ODAKLANMALI’

Türkiye’nin 13 yıllık AK Parti iktidarı döneminde ekonomik ve siyasi alanda önemli mesafeler kat ettiğini kaydeden Bezci, Türkiye’nin bundan sonra ekonomik büyümeye odaklanması ve bu doğrultuda ekonomik reformları hayata geçirmesi gerektiğini ifade etti.

 

‘ARTIK DÖRT YIL SEÇİM KONUŞMAYACAĞIZ’

 “Türkiye’nin coğrafyasında yaşanan siyasi sorunların ekonomik ve siyasi etkilerinden kısa sürede kurtulamayacağı ortadadır. Buna rağmen tecrübeli bir hükümetin işbaşında olması iş alemi olarak bizlere umut veriyor. Artık dört yıl seçim konuşmayacağız. 2019 yılına kadar görev alacak hükümetimizin ekonomik ve siyasi istikrarı sürdürerek ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacağına inanıyoruz” diyen Bezci, sözlerinin devamında şöyle konuştu: “Ekonomide ikinci nesil reformlar bir an önce hayata geçirilerek çarkların durmadan işlediği bir ekonomik yapıya ulaşılması şarttır. İş dünyası olarak biz üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız.”

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.