Bahçeli'den çok çarpıcı AYM çağrısı

Bahçeli'den çok çarpıcı AYM çağrısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında yaptığı konuşmada, Anayasa Mahkemesi'ne ateş püskürdü; Meclis'e çok çarpıcı bir çağrıda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında yaptığı konuşmada, Can Atalay kararından dolayı Anayasa Mahkemesi'ne ateş püskürdü; Meclis'e çok çarpıcı bir çağrıda bulundu.

AYM'nin yetkilerini aştığını, yargısal aktivizm yaptığını belirten Bahçeli, buna karşın Yargıtay'ın gereğini yaptığını söyledi.

MECLİS'E ÇAĞRI

MHP lideri Bahçeli "AYM ile Yargıtay arasında hiyararşik bir sorun yoktur. Nerede bir suçlu varsa, nerede ihanet eden varsa kardeşliğimizi bozan varsa AYM tarafından hak ihlali ile ödüllendirilmektedir. Gereken neyse TBMM'de yapılmalı ve konu kapatılmaldır" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

"Laf değil iş üretiyoruz. İşleyen demirin pas tutmayacağını biliyoruz. Milletimize hizmeti var oluşumuzun özü olarak nitelendiriyoruz. Gönül vermedikçe gönül bulamayacağımızın farkındayız. Milliyetçi Hareket Partisi olarak ülkemize gönül verdik. Hiç kimseyi öteki görmüyoruz ötekileştirmiyoruz.

"İBB BAŞKANI'NI EVİNE GÖNDERECEĞİZ"

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimi hazırlık sürecini dolu dolu geçireceğiz. Ara sıra keyfi isterse boş zamanlarında İstanbul'a uğrayan büyükşehir belediye başkanlarını evine göndereceğiz. Merkezi yönetimle yerel yönetimler tek ses tek yürek olacak. Yerelde iktidar ülkede istikrar iradesindeyiz. Zillet ittifakının ayak oyunları sona erecek. Belediye kaynaklarını bölücülere sevk edilenlerden milletimiz mutlaka hesap soracak. Devletin kasasını, milletin kesesini gasp edenler bedelini ödeyecek.

"İSRAİL KATLİAM GERÇEKLEŞTİRİYOR"

İsrail askerleri bebek, kadın, yaşlı demeden katliam gerçekleştiriyor. Netanyahu katliamları aralıksız sürdürme mesajı verdi. İsrail aciz ve korkaktır. Hastane bahçesine füze atılması da vahşettir. İsrail'in attığı füzenin ABD envanterinde bulunması da ortaklığın kanıtıdır. Biden'ın inandırıcılığı yoktur. Öte yandan Filistinliler de zorla yerinde edilmek isteniyor.

Zulme sessiz kalmak ortak olmaktır. Gazze konusunda herkes sussa da biz susmayacağız. Sessiz kalmayacağız. İlk olarak İsrail ile Filistin arasındaki çatışmaların durması ve insani yardım koridorlarının açılması şarttır. Derhal ateşkes sağlanmalıdır."

AB RAPORUNA TEPKİ

Biz dünyaya hilalin nurundan bakıyoruz. Filistin'in arkasında dağ gibi duruyoruz. Hem Türk hem de Müslüman'ız. AB komisyonu raporunu yırtıp atıyor veya kağıttan uçak yapıp kendilerine aynen iade ediyoruz.

YÜKSEK YARGIDA YETKİ GERİLİMİ

Cepheleşmeye kadar varan süreç devlet krizi değildir. En son yaşanan süreç bir devlet veya rejim krizi değildir. Kriz bekleyenlere kriz ayini yapanlara açık söylüyorum ki avuçlarını yalayacaklar hevesleri kursağında kalacak. AYM ile Yargıtay arasında hiyerarşik ilişki yoktur.

"GEREKEN NEYSE TBMM'DE YAPILMALIDIR"

AYM Can Atalay davası hassasiyetini HDP için neden yapmamıştır. AYM adalet ve hukuk düzeninin sancısıdır. Anayasa Mahkemesi hukuk düzeninin safrasıdır. AYM süper temyiz merci değildir. Yargı AYM'nin vesayeti altında değildir.

Yargıtay görevini eksiksiz yaptı. Tartışmanın ardından AYM'nin verdiği karar var. AYM yetki alanını genişleterek TBMM'ye parmak sallamaktadır. AYM yetkilerini aştı ve yargısal aktivizm yaptı. Egemenlik milletindir, milletin üstünde bir güç olamaz. Can Atalay konusunda gereken neyse TBMM'de yapılmalı konu kapanmalıdır. Meclis'te oturma eylemi de küstahlıktır.

"AYM, HAİNLERİ HAK İHLALİ KARARLARIYLA ÖDÜLLENDİRİYOR"

AYM zulmün yanındadır. Hainleri hak ihlali kararlarıyla ödüllendiriyor. HDP'nin önünü açan AYM'dir. PKK ve FETÖ üyelerine can simidi uzatan da AYM'dir".

Haber Merkezi / gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.