Bülent Özdemir kimdir? Bülent Özdemir nereli ve kaç yaşındadır?

Bülent Özdemir kimdir? Bülent Özdemir nereli ve kaç yaşındadır?

Bülent Özdemir’in hayatı ve biyografisi merak ediliyor. Peki, Bülent Özdemir kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İşte detaylar...

Bülent Özdemir kimdir? Bülent Özdemir nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Bülent Özdemir’in kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Bülent Özdemir kimdir? Bülent Özdemir kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Bülent Özdemir’in biyografisini haberimizde derledik...

Bülent Özdemir Kimdir?

Türk Tarih Kurumu’nda Süryaniler üzerine araştırmalar yapan Bülent Özdemir, Osmanlı sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel tarihi üzerine çeşitli makaleler yayınladı.

24 Mayıs 1970 tarihinde Gönen’de doğdu. Savaştepe Öğretmen Lisesi’nde orta öğrenimini tamamladı. 1991’de Marmara Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Tarih Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

1993 yılında YÖK bursu kazanarak yurtdışında yüksek lisans ve doktora yapmak üzere görevlendirildi. Yüksek Lisansını, Modern Avrupa Tarihi ve Modern Ortadoğu Tarihi alanlarında 1997 yılında California Sate University, Long Beach, ABD’de tamamladı. 2000 yılında The University of Birmingham, İngiltere’de, Osmanlı Çalışmaları alanında Doktor ünvanını aldı. 2004 yılında Doçent ünvanını aldı.

Osmanlı sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel tarihi üzerine çeşitli makaleler yayınladı. Şer’iye Sicilleri ve Arşiv Belgeleri Işığında 18 ve 19. Yüzyıllarda Balıkesir’in Sosyo-Ekonomik Tarihi ve Global Dünya Problematiği “Etnisite”ye “Mikro Globalleşme” Açısından bir Bakış ve Çözüm Önerisi: Gönen Köylerindeki Etnik ve Dini Yapılanma başlıklı projeleri gerçekleştirdi.

Ottoman Reforms and Social Life: Reflections from Salonica, 1830-1850 başlıklı kitabı 2003 yılında The Isis Press tarafından basıldı.

Editörlüğünü yaptığı Osmanlıdan Cumhuriyete Balıkesir kitabı 2007 yılında Yeditepe Yayınları’ndan çıktı.

Halen Balıkesir Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda 2004 yılından bu yana Türk Tarih Kurumu’nda Süryaniler üzerine araştırmalarına devam etmektedir.

Son çalışması olan Süryanilerin Dünü Bugünü: I. Dünya Savaşı’nda Süryaniler başlıklı kitabı Türk Tarih Kurumu tarafından yayınlandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.