Devlet Bahçeli grup toplantısında konuştu

Devlet Bahçeli grup toplantısında konuştu

MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu.

MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu.

Devlet Bahçeli'nin konuşmalarından öne çıkan başlıklar:

"Coğrafyanın kader olduğu iddia edilir, bu sözün müellifi olarak İbni Haldun gösterilir. Coğrafyayı vatan yapan şuurun cesur bir karar mahsulüdür. Türkiye’nin mücavir bölgelerinde olan hiçbir krize duyarsız kalmayacağı, aciz duramayacağı tarihi bir vakıadır. Tarih boyunca Anadolu medeniyetler ve milletler mücadelesinin mücadele sahasıdır. Coğrafyanın kader olduğu iddia edilir. Vatana adını veren millettir. Devlete adını veren millettir."

Devlet Bahçeli hükümet sistemini de değinerek "Sinsi gayeleri Türklüğün varlığını dinamitlemektir. Türk milletine hiçbir mendebur niyet zarar veremeyecektir. Türk tarihinin özeti Fırat’ın Batısı Fırat’ın doğusu ile dengelenir. Karabağ’dan Kudüs’e Kabil’den Keşmir’e her menfi hadisenin gelip dayanacağı yer biliniz ki Türkiye’dir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türkiye Cumhuriyeti’nin hem 3.evreye geçişini sağlamış hem de demokratik nitelikli sistemli başarısını sonuçlandırmıştır" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi işi bitince buruşturulup köşeye atılacak tek kullanımlık konjonktürel reçete değildir. Yüzde 50+1 oyla Cumhurbaşkanı seçilmesi, çoğulcu demokrasinin dünyaya örnek olacak bir şeklidir. Milletvekili, muhtar, belediye başkanı seçmiyoruz, Cumhurbaşkanı seçiyoruz.

Haber Merkezi / gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.