Emre Belözoğlu, Seçil Erzan’a verilen 400 bin doları bakın kimden aldı!

Emre Belözoğlu, Seçil Erzan’a verilen 400 bin doları bakın kimden aldı!

Teknik direktör Emre Belözoğlu'nun, Seçil Erzan’a verdiği paranın 400 bin dolarını iş insanı Cevdet Ağaçlı'dan aldığı ortaya çıktı.

Milyonlarca dolarlık vurgun yapan Seçil Erzan olayı Türkiye'nin gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

'Fatih Terim Fonu' olarak da anılan gizli fon davasında Seçil Erzan; Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera, Buse Terim gibi çok sayıda ünlü isimden para topladı.

Dolandırılan isimlerden Emre Belözoğlu'nun Seçil Erzan'a, Volkan Bahçekapılı eli ile 1 milyon 492 bin dolar verdiği ortaya çıkmıştı. Aynı gün Belözoğlu, 1 milyon 400 bin dolar daha gönderdi.

ACUN ILICALI'DAN BORÇ ALMIŞTI

Bu kez Erzan, Bahçekaplı’nın Levent’teki ofisine giderek anılan parayı aldı.

Ardından 18 Mart günü Belözoğlu bu kez 400 bin doları, şoförü Alpaslan Akyüz’e vererek Seçil Erzan’a teslim etmesini istedi.

Bu para teslimatlarının üzerinden 10 gün geçtikten sonra Erzan, Belözoğlu’nu bir kez daha arayarak “Bu parayı 5 milyon dolara tamamlayalım.” dedi.

Emre Belözoğlu bu sefer de Acun Ilıcalı'dan 500 bin dolar borç aldı.

Ilıcalı, Belözoğlu’nun talebi üzerine 28 Mart günü Volkan Bahçekapılı’nın hesabına 500 bin dolar gönderdi.

HESABINA 400 BİN DOLAR HAVALE GELDİ

Emre Belözoğlu'yla ilgili yeni bir detay daha bankanın tutanaklarına girdi.

Emre Belözoğlu'nun verdiği paranın 400 bin dolarını Ankaralı iş insanı Cevdet Ağaçlı'dan aldığı bankanın teftiş kurulu raporunda yer aldı.

Masum Gök’ün haberine göre, bu tespit raporda şöyle geçiyor:"İddia sahibinin hesabına Cevdet Ağaçlı tarafından 17.03.2023 tarihinde 100.000 USD ve 21.03.2023 tarihinde 300.000 USD olmak üzere toplam 400.000 USD tutarında havale gelmiştir. Söz konusu tutar 22.03.2023 tarihinde olay zincirinde ismi geçen ve raporun ilerleyen bölümlerinde hakkındaki bulgulara detaylıca yer verilen Nur Erkasap'a havale edilmiştir. Dolayısıyla Volkan Bahçekapılı'nın şifahen tarafımıza iletmiş olduğu '22.03.2023 tarihinde 400.000 USD'lik tutarı Seçil Erzan'a teslim etmesi için Nur Erkasap'a verdiği' beyanına konu işlemin bu işlem olduğu kanaati edinilmiştir."

 İnternet Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.