Etimesgut için iddialı çıkış: CHP’nin Etimesgut aday adayı Cahit Kayalar

Etimesgut için iddialı çıkış: CHP’nin Etimesgut aday adayı Cahit Kayalar

CHP’den Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı olan İşadamı Cahit Kayalar şeffaf, tarafsız, halk odaklı bir yönetim anlayışı ile dönüşüm süreci başlatacakları ilçeyi Türkiye’nin örnek şehri haline getireceklerini söyledi.

Yerel seçimler yaklaşırken partilerin belediye başkan aday adayları da ortaya çıkmaya başladı. Adaylığını erken açıklayarak çalışmalarına hız verenlerden biri de CHP’nin Etimesgut aday adaylarından, işadamı Cahit Kayalar. Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Kayalar; neden aday olması gerektiğini ve projelerini anlattı. Kayalar, “Etimesgut Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından örnek bir nahiye olarak kuruldu. 1990 yılında da ilçe oldu. O tarihten bu yana Etimesgut'ta CHP maalesef hiç kazanamadı. Ben bunu kırmak için adayım, kazanacağıma inanıyorum. Bunu öylesine söylemiyorum. Büyük sevdam, tutkum, büyük aşkım Etimesgut’ta bana sadece sosyal demokratlar değil milliyetçi ve muhafazakâr seçmenlerimiz de oy verecek. Bu anlamda herkesin adayı olduğumu söyleyebilirim. Bugüne kadar bölgemizde yapılan birçok kamuoyu araştırması ve ankette önde çıkmam da bunun ispatı” dedi.

basliksiz-1-001.jpg

“AYRIM YAPMAYACAĞIZ”

Etimesgut'un bugün sayısız eksiği, sorunu olduğunu, bütçenin çok iyi değerlendirilmesi halinde bu sorunların ortadan kalkacağını söyleyen Cahit Kayalar, “Devlet hakkı yetim hakkıdır. Biz bütçeyi doğru kullanarak her kuruşu ile Etimesgut’u sadece Ankara’da değil Türkiye’de örnek, marka şehirler arasına sokacağız. Hiçbir mahallemiz arasında ayrım yapmadan birlik ve beraberlik içinde ortak akıl ile hizmetimiz sunacağız. Vatandaşın ne beklediği önemli. Muhtarlarımız önemli. Aday gösterilip seçilirsek her mahallemizde muhtarlarımızla beraber düzenli ve uyumlu bir şekilde çalışacağız. Projelerimizi mahalleliye danışarak ortak akılla, onların ihtiyaçları doğrultusunda hayata geçireceğiz. Bizim gözümüzde tüm mahallelerin, tüm sokakların değeri aynı. Oy versin vermesin hiçbir şekilde mahalle ayrımı yapmadan her mahallemize eşit ve ihtiyaçlarını doğrultusunda hizmet getireceğiz. Seçimi kazandıktan sonra kesinlikle o partiden bu partiden diye bakmadan bütün vatandaşlarımız eş değer şekilde hizmet götüreceğiz. Oluşturulacak mahalle komisyonları ile beraber vatandaşlarımız dertlerini sıkıntılarını bizzat kendisi belediyemize aktarabilecek. Burada sosyal demokrat belediyeciliğin bir örneğini sergileyeceğiz” şeklinde konuştu.

ara3.jpg

“PROJELER DEVAM EDECEK”

Etimesgut’u 20 yıldır yöneten bir Belediye Başkanı var. Tabii ki her şeyi kötü yaptı diyemeyiz. İyi yapılan projeler kesinlikle devam edecek, yarım kalanlar tamamlanacak” ifadeleri ile devlette devamlılık ilkesine sadık kalacaklarını vurgulayan Kayalar, “Projeler üzerine katılarak vatandaşa hizmet verilecek, yani belediye yönetimi değişirse yarım kalan faydalı hiçbir proje rafa kalkmayacak. Tam aksine üzerine katılarak devam ettirilecek. İlk olarak Etimesgut'ta bulunan 38 mahallemizin tamamına kreş ve gündüz bakım evleri yapacağız. Böylece kadınlarımız gönül rahatlığıyla iş hayatına atılacak ve ekonomiye katkı sağlayacak. Etimesgut'ta maalesef trafik sorunu çok; açılmadık yolları açacağız. Asfaltlanmadık hiçbir mahallemiz, hiçbir sokağımız kalmayacak. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu çalışılarak Etimesgut halkına hizmet vereceğiz. Sokaklarımız, kaldırımlarımız çöp konteynerlerimiz, her yer pırıl pırıl olacak. Etimesgut halkına yakışan bir yönetimle vatandaşlarımıza hizmet etmeye adayız” dedi.

ara.jpg

“KİMSENİN EKMEĞİ İLE OYNANMAYACAK”

Kayalar, liyakat ilkesine de vurgu yaparak, “Şu an mevcut belediyemizde çalışan gerçekten liyakat sahibi dürüst bürokratlarımız var. Onlarla beraber yola devam edeceğiz. Bunun yanı sıra kendi ekibimiz her konuda hazır ve işin ehli insanlardan oluşur. Vatandaşlarımızda hiçbir zaman şu korku olmasın. Eğer seçilip gelirsek belediyemizin mevcut yapısı korunacak, liyakatiyle iş yapan herkes işine devam edecek. Önemli olan liyakat ve Etimesgut halkına hizmet verebilmek. Kimsenin siyasi görüşüne bakılmayacak. Hiç kimsenin ekmeği ile aşıyla oynamayacağım, işini hakkıyla yapan herkes çalışmasına devam edecek. Şu anki mevcut belediyemizde çalışan işçilerimizin sendikal hakkı yok. Bu konuda maalesef Türkiye'de nadir belediyelerden birisiyiz. Biz geldiğimizde işçilerimize sendikal hakkı tanıyacağız” şeklinde konuştu.

ara2.jpg

“ÖĞRENCİLERE YURT DESTEĞİ”

Etimesgut'ta üniversitelerimizin 3 tane kampüsü var. Ama buradaki öğrencilerimizin de ciddi anlamda bir barınma sıkıntısı var” diyerek konuyu ilçedeki öğrencilere getiren Kayalar, “Biz belediye olarak kendi elimizle öğrencilerimize yurt yapıp onların barınmasını tahsis edeceğiz. Öğrencilerimize en az bir öğün olmak üzere yemek desteği verecek, onlarla soframızı paylaşacağız. Diğer yandan Etimesgut'ta resmi bayramlarınızı kutlayabileceğimiz bir meydan yok. Bu meydan eksikliğini biz gidereceğiz. İlçemizdeki bütün devlet okullarının, tüm ibadethanelerin bakım ve onarımlarını biz üstleneceğiz. Etimesgut'un eski mahalleleri eski planla yapıldığı için şu anda oralarda yeni projeler yapabileceğimiz boş arsalar yok. Bu sorun da kiralama ya da kamulaştırma yöntemleri ile gidereceğiz. Bahane değil çözüm üreteceğiz. En kalabalık en eski mahallemizde arsa yoksa bir mülkiyet kiralanacak. Oraya kreş, sağlık ocağı yapılacak o mahallenin ihtiyacı neyse kamulaştırma ya da kiralama yöntemiyle mahallenin ihtiyacı giderilmiş olacak. 38 mahallemizin 38'inde de aynı derecede hizmet götüreceğiz. Ayrıştırmadan birlik beraberlik içinde Etimesgut’u hep beraber daha güzel yerlere getireceğiz” dedi.

DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM İÇİN GELİYORUM

İnşaat üzerine uzun yıllardır faaliyet gösterdiği Etimesgut’un, kendisi için vazgeçilmez bir tutku olduğunu, işinin, aşının, ailesinin, tüm sevdiklerinin yaşamını sürdürdüğü ilçeye dair çok büyük hedefleri ve hayalleri olduğunu da kaydeden Cahit Kayalar, “Ben bu ilçenin evladıyım. Halkımız ne istiyor, hangi hizmeti bekliyorsa aynısını ben de bekliyorum. Yani duygularımız ortak, hedefimiz büyük. Hedefimiz; ilçemizi daha yaşanabilir hale getirmek, insanımızı daha mutlu kılmak. Önce insan, önce çevre, önce çevredeki canlılar diyorum… Şeffaf, tarafsız, halk odaklı bir yönetim anlayışı ile karar süreçlerine sizi de dahil ederek Etimesgut’ta baştan sona bir değişim ve dönüşüm süreci başlatmayı vaat ediyorum. Cumhuriyet’in 100. Yılı’na, Cumhuriyet Ankara’sına yaraşır bir şehir için tüm imkanları ortaya koymayı, ama’sız, fakat’sız çözüm, çare, proje üretmeyi... Etimesgut’ın her köşesinin belediye olanaklarından eşit biçimde faydalanmasını, yaşam kalitesinin artmasını, Etimesgut’un ikinci yüzyılda ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmişliğin sembol şehri olmasını…. Aldığım eğitim, edindiğim siyasi ahlak, ilim, akıl ve bilgi ile Cumhuriyet’in yeni 100 yılına yakışan hizmetler yapmak için buradayım” şeklinde konuştu.

Faruk Gökyurt/ www.gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum