Filistinsiz bir bölge hayal ediliyor: Göç bir İsrail projesi

Filistinsiz bir bölge hayal ediliyor: Göç bir İsrail projesi

İyi Parti Siyasi İşler Başkanı Dr. Oktay Vural Gazze’de 1 aydır süren savaşı gazetemize değerlendirdi. Vural, ‘‘Filistin’in geleceği için göç meselesi tartışılmamalıdır. Gazze’yi Filistinlilerin olmadığı bir bölgeye çevirme projesi yürütülüyor’’ dedi.

Avaz Araştırma ve Strateji Merkezi’nin düzenlediği ‘Türkiye’nin 2. Yüzyıl Vizyonu’ paneline katılan Vural, Türkiye’nin 2. yüzyılda yapması gereken stratejik hamlelerin sunumunu gerçekleştirdi. Gündemde olan yeni anayasa çalışmalarının tartışıldığı panelde, Türkiye’nin bölgede yürüttüğü yüz yıllık politikalar da masaya yatırıldı.

ara.jpg

GAZZE’Yİ İNSANSIZLAŞTIRAN BİR PROJE DENENİYOR

İsrail kuşatması altında olan Filistin’de herhangi bir göç dalgasında neler yaşanabileceği sorusunu yönelttiğimiz Vural, ‘‘Öncelikle şunu söylemek isterim ki, Gazze’yi Filistinlilerin olmadığı bir bölgeye çevirme planları var. Filistin halkının olmadığı bir bölge hayal ediliyor. Filistin Devleti’nin tamamen ortadan kaldırılması planlanıyor. Yapılacak herhangi bir göç, Filistinlilerin sonu olur.’’ ifadelerinde bulundu.

basliksiz-1.jpg

FİLİSTİNLİLER FİLİSTİN’DE KALMALI

Filistinliler ülkelerini terk etmemelidir şeklinde konuşan Vural, ‘‘Çocukları ve kadınları konunun dışında tutarak şunu ifade edebilirim ki hem ülkemiz hem de Filistin’in dostu olan ülkeler Filistinlilerin bölgeden ayrılmasına göz yummamalıdır. Onlar bizim kardeşimiz buyurusun gelsin stratejisi hem bölgeye hem de Filistin’e büyük zararlar verecektir. Filistinlilerden arınmış her bölge İsrail’in ekmeğine yağ sürecektir. İsrail’in de zaten en yakın hedefi budur. Filistinlilerin Gazze’de olmadığı her türlü proje reddedilmelidir. Türkiye’nin göç meselesine kesinlikle hayır demesi gerekiyor. Ayrıca Türkiye, Filistinlilerin ülkelerinde kalmalarını temin edecek politikalar üzerinde çalışmalı’’ diyerek cümlelerini noktaladı.

Mikail Karaman/ www.gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.