İmamoğlu iddialı konuştu: “Yerel seçimlerde…”

İmamoğlu iddialı konuştu: “Yerel seçimlerde…”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenler'de katıldığı İSKİ Yenikapı Havzası Yatırımları Temel Atma Töreni'nde konuştu. İmamoğlu, 2024 yılının mart ayın gerçekleştirilecek seçimler öncesinde iddialı sözler kullandı.

Esenler'de katıldığı İSKİ Yenikapı Havzası Yatırımları Temel Atma Töreni'nde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Bizim partimiz göğsünü gere gere kendi partisinde demokrasinin var olduğunu, eskiye, geçmişe saygı duyduğunu, yeniye ve geleceğe de açık olduğunu ispat etmiş, demokrat bir partidir. Bu değişim ve dönüşümü göstermenin bir başka kavramı vardır. Biz yaşadığımız şehirlerde, yetki alıp görev yaptığımız kentlerde Allah şahittir ki hiçbir belediye başkanımızı hiçbir belediyemizden ayırmayız. Seçilmiş arkadaşlarımıza saygı duyuyoruz ama daha fazla biz milletimize saygı duyuyoruz. Dolayısıyla seçen, seçmeyen kavramıyla bakmıyoruz, bakmayacağız" ifadelerini kullandı.

"BİR İDDİAYI DAHA ORTAYA KOYUYORUM"

İmamoğlu konuşmasının devamında 16 milyon insanın tamamının oyuna talip olduğunu söyleyerek, "Yerel seçim sürecinde hep birlikte hareket ederek milletin tabanda kuracağı uyumlu, akılcı, mantıklı, yüzü milletine dönük bir partim var deniyor. Partimizin desteğini tabii ki alacağız. Farklı siyasi görüşlerde kimin oyuna talipsin derseniz vallahi ben bu konuda biraz aç gözlülük yapıyorum. Ben bu kadim şehrin 16 milyon insanının tamamının oyuna talibim. Bir iddiayı daha ortaya koyuyorum, yine Allah şahittir ki siyasi görüşü ne olursa olsun birini öbüründen ayırmadan 16 milyon insanımızın geçmişi, etnik kökeni, inancı ne olursa olsun her hususta duygularının karşılığını bulduğu, yaşamsal özgürlüklerinin onlara verildiği, hiçbirine sen şusun sen busun denilmediği bir kurum, bir şehir, bir kent yaşamı vadediyorum. Eşitlik ve özgürlük vadediyorum. İşin ucunda hep birlikte her şeyin çok güzel olduğu bir Mart ayı daha yaşamayı diliyor ve umut ediyorum" dedi.

"SON ANA KADAR DEVAM ETTİRECEĞİM"

Yerel seçimlerde ittifakla ilgili açıklama yapan İmamoğlu şunları ifade etti: "Hiçbir partinin kendi iç konuşmalarını ya da yorumlarını ben bir karşı yorum olarak önüme koyup, buna sizinle konuşmam ve doğru da bulmam. Etik de değil, işim de değil. Ama ben iddiayla, ısrarla diyorum ki; geçmiş dönem ittifakımız olan ve hâlâ aslında o ittifakın bir belediye başkanı olan Ekrem İmamoğlu olarak söylüyorum ki; son ana kadar hem siyasi olarak ama aynı zamanda toplumun tabanında ittifakı kurma konusunda çok iddialı birisiyim. Ve bu konudaki iddiamı da son ana kadar devam ettireceğim. Gönül ister ki başta tabanda büyük bir ittifak, sonra da siyasi olarak üst ittifak kurulsun. Ama bir tarafı eksik kalırsa da en önemsediğim şey, milletin gönlünde kuracağımız büyük ittifaktır. Ben ona talibim. Ve bu ittifakın içerisinde sadece birkaç siyasi parti yok. Hangi siyasi görüşte olursa olsun, benim gönlümdeki ittifakın tarifini söylüyorum. İstanbul'da yaşayan 16 milyon insanımızın, başta çocuklarının, evlatlarının, gençlerimizin bir ‘Ekrem Ağabeyi’, bir ‘Ekrem Başkanı’ ya da onların tabiriyle, bazen ben de gülerek duyuyorum, ‘Eko Başkanı’ olmaya talibim. Burada da kimseyi ayırt etmiyorum birbirinden. Bu büyük ittifakı kuracağımıza da inanıyorum."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.