İYİ Parti yerel seçim kararını verdi

İYİ Parti yerel seçim kararını verdi

İYİ Parti Genel İdare Kurulu, oy çokluğuyla CHP ile iş birliğine 'hayır' dedi.

İyi Parti'de GİK'ten yerel seçimlerde CHP ile işbirliğine oy çokluğuyla hayır kararı çıktı.

haber1-003.jpg

SÖZCÜ ZORLU'DAN KARAR İLİŞKİN AÇIKLAMA GELDİ

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "hayır" kararına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Mahalli idareler seçimlerinde işbirliği yapma konusunda tekliflerini iletmişlerdi. Genel başkanımız sayın Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı sayın Özgür Özel toplantı sonrası basın toplantısı yaptı. Sayın Özel, teklifini tekrarlandırmış ve sayın genel başkanımız GİK üyesinin değerlendirmelerine getireceğini söylemişti."

"Şu görüşlerimizi milletimizle paylaşmak istiyorum; İYİ Parti milletimizin kutuplaştırıldığı dönemde, kendisine çıkış yolu aradığı zamanda umut çığlığı olarak kurulmuş ve bugünlere gelmiştir. İYİ Parti'yi aziz Türk milleti kurmuştur."

"Türk devletini Türksüzleştirmek siyasetini güdenlere karşı tertemiz Türk evlatlarının sesi olmuştur. Bu sesi duymazdan gelenler bilsinler, İYİ Parti Cumhuriyetin yeni yüzyılında yeni bir aydınlığı müjdeleyecektir."

"Mahalli idareler seçimi Türk milletinin bu kötü gidişata mesajını vereceği seçim olacağı gibi iktidar yürüyüşümüzde rotanın yeniden belirlenmesi anlamında olacaktır. O rota milletin ta kendisidir."

"2024 YEREL SEÇİMLERİNE İYİ PARTİ MÜSTAKİL OLARAK GİRME KARARI ALDI"

"Bu birkaç günlük süreçte genel başkanımız geniş katılımlı değerlendirme yapmak amacıyla yetkili kurullarımızla istişarelerde bulunarak bu görüşmelerden elde ettiği tespit ve görüşleri Genel İdare Kurulumuza aktarma fırsatı bulmuştur. GİK üyelerimiz görüşlerini açıklıkla ortaya koymuş ve ardından oylamaya geçilmiştir."

"Bu siyasi tarihimizde çok fazla örneği olmayan bir demokrasi şölenine dönüşmüştür. Yapılan oylama neticesinde Genel İrade Kurulumuz, 2024 yerel seçimlere İYİ Partimizin hür ve müstakil olarak girme kararını almıştır."

"Unutulmamalıdır ki, zafere giden yolda her yol mübah anlayışına bir karşı duruştur cesurlar hareketi. Ülkemizi karanlığa sürükleyen muktedir siyasi anlayışın karşısında durmaya, milletimizin üçüncü yola, alternatif çağrısına sahip çıkarak yol yürümeye devam edeceğiz."

"Genel başkanımızın ifade ettiği gibi seçimlere özü başımıza gideceğiz, seçmenimizin karşısına iyi adaylarla çıkarak milletimizle paylaşacağız. Bu kararımızın milletimize, ülkeye ve İYİ Parti ailesine hayırlar getirmesini diliyorum, hepinizi saygıyla selamlıyorum."

KARAR NASIL ALINDI?

Karar oy çokluğuyla alındı. Bu kararın bir özelliği var; getirilen bir teklif genel başkanımız tarafından GİK'e yansıtıldı. Karar bu şekilde oylandı ve çıktı.

Burada bir matematiksel çoğunluk ve azınlık üzerinden gitmemek gerekiyor. Bir partiyi temsilen, onun görüşünü tayin edecek şekilde alınıyor. Bütün GİK üyelerimiz şu hususun altını çizdiler; karar ne olursa olsun hepimiz partimizin alacağı kararın arkasında duracağız, inşallah 2024 yılında alternatif siyasete taşıyacağız. Çok teşekkür ederim, sağolunuz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.