İzmir adayı o isim farklı konuştu: “Bizi iki partili sisteme götürür”

İzmir adayı o isim farklı konuştu: “Bizi iki partili sisteme götürür”

İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Bakan Adayı Ümit Özlale, TV100 ekranlarında yayımlanan programa katıldı. Gündemi değerlendiren Özlele, ilginç açıklamalarda bulundu.

CHP ile işbirliği yapmama kararı alan İYİ Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale, TV 100’de katıldığı programda İzmir’de kazanmaya yakın olduğunu söyledi. Yerel seçimlerde İzmir'in kazanacağını söyleyen Özlale, “Seçimler farklı fikirleri seçmene anlatmak, tanıtmak için de yapılır. Diyelim ki şansımın olmadığını düşünsem de niye bir alternatif sunmayayım. İnsan kazanamayacağı seçime de girebilir. Kendisini ve partisinin fikirlerini anlatmak için. İyi işleyen demokrasilerde bu vardır. Aksi durum bizi iki partili sisteme götürülür. Yerel seçimler, İzmir’in kazanacağı bir seçim olacak” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ VE MHP SEÇMENİNDEN OY ALACAĞIM

Seçmeni sadece iki parti arasında bırakmanın cezalandırmak olacağına dikkat çeken Özlale şöyle konuştu; “Biz İYİ Parti olarak demokratik hakkımızı kullanıyoruz. Bizim niyetimiz İYİ Partiyi ve projelerini anlatmak. Ben İzmir’de seçimi kazanmaya yakın olduğumu biliyorum. Bugün yağmurlu havada Bornova Bayraklı’da dolaştım. Bu çabalarlar kazanacağıma inanıyorum.Bir an önce yola çıkmam benim avantajım. Bütün ilçeleri dolaştım. AK Parti ve MHP seçmeninden de oy alacağım.”

ÖZLALE'DEN İTTİFAK ELEŞTİRİSİ

CHP ile ittifak yapmamalarının düşman ya da karşı taraf oldukları anlamına gelmediğini vurgulayan Özlale, katıldığı programda şu ifadeleri kullandı: "6’lı masa kurulduktan sonra CHP ve İyi Parti başta olmak üzere partilerin oyu düştü. Demek ki 6’lı masa parti kimliğimizi belirginleştirmede engel oldu. AK Parti ve MHP’den bize kayabilecek bir oy potansiyeli var. Ama ittifak nedeniyle gelmedi. Biz İYİ Parti olarak girdiğimizde AK Parti ve MHP’den de oy alabiliriz. Bütün partiler kendi taban ve kimliklerini seçmene anlatsın. Ben mevcut belediye başkanından da CHP’de adaylığa başvuranlardan da daha iyi bir belediye başkanı olacağım. Ama bana sen daha iyi olabilirsin ama başvurma denebilir mi? Bu çok büyük haksızlık. Hem partimize hem de seçmene. Seçmen neden AK Parti ve CHP arasında seçim yapmak zorunda kalsın. HEDEP de her yerde aday çıkaracağını açıkladı. Ama bizim 10’da birimiz kadar eleştirilmedi.”

HABER MERKEZİ / www.gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.