Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası Etkinlikleri Başlıyor: Ev sahibi ABB

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası Etkinlikleri Başlıyor: Ev sahibi ABB

Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB), 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Haftası’na özel düzenlenen etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 21-24 Kasım tarihlerinde düzenlenecek program 5 gün sürecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadınların haklarına ve güvenliklerine yönelik farkındalık oluşturacak, toplumsal bilinci yükseltecek etkinliklerin sayısını çoğaltıyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Haftası kapsamında sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler iş birliğiyle bir dizi etkinlik düzenleyecek.

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele programda kapsamında, yürüyüşten konferans ve seminere, atölye çalışmalarından kadın bando gösterisine kadar birçok etkinlik planlanıyor.

kadin.jpg

21-24 KASIM ARASI BAŞLAYACAK

Ayrımcılığa, nefret söylemine, toplumsal cinsiyet temelli kadına yönelik şiddete karşı mücadele etmek ve dikkat çekmek amacıyla düzenlenecek etkinlikler 21-24 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan ve Başkentli kadınların katılımıyla sürdürülecek etkinliğin takvimi ise şöyle:

kadin2.jpg

ATAKULE’DEN KALE’YE

20 Kasım Pazartesi: Ankara’da ulusal farkındalık kampanyasının başlatılması, Atakule, Ankara Kalesi, tüm metro ve otobüslerde farkındalık çalışması, TED Üniversitesi ile “Şiddetle Mücadele Yolları” Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi Kadınlar Lokali saat 12.00, Kadın Güçlendirme Atölyesi Sığınmaevi.

BAKAP’TA YÜRÜYÜŞ

21 Kasım Salı: Gölbaşı BAKAP 25 Kasım Farkındalık Yürüyüşü saat 10.00, Şiddetle Mücadele Mekanizmaların ve ABB Çalışmaları Semineri Hacettepe Üniversitesi saat 15.30, Kadınlar ile kent gezisi Beypazarı saat 15.30.

kadin3.jpg

ŞİDDET TÜRLERİ ANLATILACAK

22 Kasım Çarşamba: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Farkındalık Semineri Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi saat 11.00, Şiddet Türleri ve Şiddetle Mücadele Mekanizmaları Semineri Altındağ Kadınlar Lokali saat 13.00’de gerçekleşecek. Flört Şiddeti Semineri, Çankaya Üniversitesi saat 15.00’ de.

23 Kasım Perşembe ise, Şiddetsiz İletişim Konferansı ABB Çocuk Meclisi Konferans Salonu saat 13.00, Hayaline Renk Ver Derneği ile Atölye Çalışması Sığınmaevi, Cumhuriyet Kadınlar Bando Takımı Kortej, Armada Alışveriş Merkezi, Hayat Sokağı saat 18.00’de.

Mikail Karaman / gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.