Keçiören'de uyuşturucuya geçit verilmeyecek

Keçiören'de uyuşturucuya geçit verilmeyecek

Keçiören Belediyesi, Başkent Üniversitesi ve Çalıkuşları Derneği iş birliğinde, alanında uzman akademisyenlerin desteğiyle “Güçlü Birey Güçlü Toplum, Bağımlılıkla Mücadelede Birlikte” konulu panel düzenlendi.

Keçiören Belediyesi, Başkent Üniversitesi ve Çalıkuşları Derneği iş birliğinde, alanında uzman akademisyenlerin desteğiyle “Güçlü Birey Güçlü Toplum, Bağımlılıkla Mücadelede Birlikte” konulu panel düzenlendi. Bağımlılık sorununa yönelik farkındalık oluşturmayı, topyekûn mücadele etmeyi ve bağımlılık öncesi etkin müdahale yöntemlerini öğretmeyi konu alan panelde konuşan Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, “Keçiören madde kullanımı konusunda maalesef Ankara’da ilk sıralarda yer alıyor. Bu konu hakkında ne yapılması gerekiyorsa belediye olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. Hiçbir tehdit hiçbir söz bizi yıldıramaz” dedi.

Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan’ın ev sahipliğinde Keçiören Belediyesi meclis salonunda düzenlenen toplantıya Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Füsun Eyidoğan, Çalıkuşları Derneği Başkanı Av. Tülay Bekar, akademisyenler, bürokratlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı. Panelde, uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele başta olmak üzere bağımlılığın birçok türüyle mücadele konusunda önümüzdeki günlerde düzenlenecek çalıştay için yol haritası belirlendi.

2-007.jpg

GEREKİRSE BÜTÇE OLUŞTURURUZ

Uyuşturucuyla mücadele için ellerini taşın altına koyacaklarını ve Keçiören’de uyuşturucu kullanımına izin vermeyeceklerini belirterek kararlılık mesajı veren Başkan Özarslan, “Tüm insanlığa hizmet eden bir toplum düşünün ve o toplumun evlatları bugün mücadelesini verdiğimiz uyuşturucu illetinin içerisinde çırpınmaktadır. Hele bizim Keçiörenimiz maalesef bu noktada Ankara’da ilk sıralarda yer almaktadır. Bu bizi çok derinden üzmektedir. Bu noktada genç evlatlarımızın aile feryatlarını gidermek adına ne yapılması gerekiyorsa, biz Keçiören Belediyesi olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. Ve bununla ilgili ne bir tehdit ne bir kötü söz bizi yıldıramaz. Muhtarlarımızdan, kanaat önderlerimizden, duyarlı vatandaşlarımızdan tutun da eğitimcilerimizi, sağlık çalışanlarımızı, bu işe duyarlı bütün vatandaşlarımızı göreve çağırıyoruz. Bunun için bütçe oluşturulması gerekiyorsa bütçe oluşturacağız. Ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Ama en önemlisi kararlı olmaktır. Belediye başkanı olarak başta ben ve yöneticilerim kararlı olduğumuzu burada tüm kamuoyuna ve sizlere beyan ediyorum. Ve en önemlisi, yapacağımız bu çalışmalar sonucunda, altını çizerek söylüyorum, Yüce Türk Milleti’nin damarlarında akan asil kana uyuşturucu illetinin karıştırılmasına asla izin vermeyelim” dedi.

4-004.jpg

BİR ANNENİN FERYADI

16 yıldır uyuşturucu bağımlısı olan oğlunun tedavisi için mücadele ettiğini belirten bir anne de panelde söz alarak kürsüye çıktı. 16 yıllık zorlu süreci anlatırken gözyaşlarına boğulan Anne, “16 seneden beri çabalıyoruz. Evi köyü terk ettim, ama çare bulamadım. Şimdi de gidip alıp geliyor ve evde içiyor yanımızda, mecburum. Bulup buluşturup o parayı veriyorum. Ben yardım istiyorum. Ben sizlerden yardım bekliyorum çocuğum için” diye konuştu.

Kaynak:gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.