Kırgızistan’dan selam getirdiler

Kırgızistan’dan selam getirdiler

Kırgızistan Narın şehri Belediye Başkanı Emilbek Alımkulov, Narın Belediye Meclis Başkanı Jirgalbek Botokanov ve beraberindeki Kırgızistan heyeti, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'i ziyaret ettiler.

Konuk Başkan Alımkulov, "Biz buraya kardeşlerimizi bulmaya, onlarla kucaklaşmaya geldik. Tanrı Dağları'ndan yüzde 99'u Kırgız olan Narın şehrinden selam getirdik. Etimesgut Belediyesi ile kardeş şehir olmak istiyoruz. Birlikteliğimizi ve kardeşliğimizi daha da pekiştirmek, ortak kültürel projeler yapmak istiyoruz" dedi. Kırgız Başkan, Narın Valisi  Amanpay Kayıpov'un birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı mektubunu okuduktan sonra, Başkan Demirel'e takdim etti. Kırgız heyet, Demirel'e güç ve iktidarın simgesi kamçı ve yöresel lezzetler hediye etti.

kirgiz-heyet_-(1).jpg

BAĞLARIMIZ GÜÇLENECEK

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Türk cumhuriyetleri ile yakın ilişki içinde olduklarını ve kültürel bağları güçlendirecek birçok ortak proje geliştirdiklerini söyledi. Etimesgut hakkında kısa bilgi veren Başkan Enver Demirel, "Kırgızistanımız'ın Narın şehrinden ziyaretimize gelen belediye başkanımızı ve beraberindeki heyeti ilçemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duydum. Bu tür ziyaretler, birlikteliğimizin ve kardeşliğimizin daha da güçlenmesini sağlayacaktır. Belediyemizin, Narın şehriyle kardeş şehir olmasını biz de çok isteriz. Bu vesileyle var olan bağlarımız daha da güçlenecektir" değerlendirmesini yaptı. Demirel, misafirlerine; '1 fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır' " diyerek kahve takımı hediye etti.

PROTOKOL İMZALANDI

Yapılan konuşmaların ardından Etimesgut Belediyesi ile Kırgızistan'ın Narın şehri arasında "İyi Niyet, İşbirliği ve Dayanışma" protokolü imzalandı.

HABER MERKZİ
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.