Köpeklerin saldırısına uğrayan Tunahan 15'inci ameliyatını olacak

Köpeklerin saldırısına uğrayan Tunahan 15'inci ameliyatını olacak

Keçiören’de başıboş sokak köpeklerinin saldırısında ağır yaralanan 10 yaşındaki Tunahan Yılmaz, 26 Haziran’da ameliyat olmak üzere bugün hastaneye yatırılacak. 15’inci ağır ameliyatını geçirecek Tunahan’ın sırtından başına deri nakli gerçekleştirilecek.

Keçiören’de onlarca başıboş sokak köpeğinin saldırısına uğrayan Tunahan Yılmaz’ın tedavi sürecinin devam ettiği öğrenildi. Hastaneden taburcu olduktan sonra pansumanlarla devam eden tedavi sürecinde; aralık ayından beri baba Halil Yılmaz’ın saydığı 14’ü ağır onlarca ameliyata girdi. Yaklaşık 3 ay önce doku beslemesi için sırtına balon yerleştirilen Tunahan’ın 15’inci ağır ameliyatı bu bölgeden başına yapılacak deri nakli üzerine olacak. Önceden 3 Temmuz’da yapılması planlanan ameliyatın erkene alındığını belirten baba Halil Yılmaz, “Mesela 1-2 saatlik küçük dediğim ameliyatları saymıyorum. Bunları saymıyorum. Doktorlarımız nasıl bir öngörü sağlayacak buna göre devam edeceğiz.”

1213.jpg

BİR DE SAYAMADIKLARIM VAR

Baba Halil Yılmaz, oğlu Tunahan’ın başından geçireceği ameliyat hakkında şu şekilde konuştu; “Yaklaşık 3 ay önce sırtına konulan balonla deriyi büyüttüler. Şişirdiler orayı. Şimdi buradaki deri alınacak. Kafasına nakil olacak. Büyüttükleri deriyi alacakları kafasına koyacaklar. Küçükleri saymıyorum. Bu büyük ameliyat olarak 15 olacak. Mesela 1-2 saatlik küçük dediğim ameliyatları saymıyorum. Dikiş tutmayan yerlere yeniden operasyon, vakt değişimi, enfeksiyona karşı kalın bağırsakla ilgili operasyonlar gibi; bunlar sayabildiklerim. Bir de sayamadıklarım var.”

kopek23.jpg

YAVAŞ YAVAŞ FONKSİYONLARI KAZANIYOR

Tunahan’ın fizik tedavi sürecine de değinen baba Halil Yılmaz, hem fizik tedavi hem de psikolojik tedavinin aynı anda yapamadıklarını belirterek, “Evde günlük mesela 3 defa sabah, öğle, akşam fizik tedavi üzerine çalışıyoruz. Doktor ‘sizin çok yardımınız olması lazım’ demişti. Hep beraber bu sayede Tunahan yavaş yavaş fonksiyonları kazanmaya çalışıyor. Buna da şükür ama ne kadar kazanacak ki ne kas ne deri var” dedi.

foto.jpg

ODASINA KAPANIYOR

Halil Yılmaz, Tunahan’ın psikolojik durumunda herhangi bir değişiklik olmadığını dile getirerek, “Mesela bir misafir gelse, akraba da olsa başkası da olsa herhangi bir tanıdığımız tanımadığımız komşular olsun. Geldiğinde mesela odasına kendini kapadığı, odadan çıkmadığı kapıyı kilitlediği oluyor. Dışarıya karşı çekingen, utangaç, konuşmak istemiyor. Topluma girmek kesinlikle istemiyor. Doktorlarımız nasıl bir öngörü sağlayacak; buna göre devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak:İlk Sayfa Gazetesi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.