Lokman Ertürk bayrağı yerde bırakmayan çocukları bağrına bastı

Lokman Ertürk bayrağı yerde bırakmayan çocukları bağrına bastı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Ayvalık Köyü'nde yerde buldukları Türk Bayrağı'nı yıkayıp, ütüledikten sonra köy meydanında kendi imkanlarıyla hazırladıkları direkte göndere çeken çocuklar Kahramankazan’ı ziyaret etti.

Kahramankazan Belediyesi'nin misafiri olarak başkente gelen çocuklar, Belediye Başkanı Lokman Ertürk tarafından çiçeklerle karşılandı. 
Kahramankazan Belediyesi, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Ayvalık Köyü’nde yaşayan bir grup çocuğun buldukları Türk Bayrağı'nı köy meydanında kendi çabalarıyla hazırladıkları direkte göndere çekmelerine kayıtsız kalmamıştı. Kahramankazan Belediyesi, çocuklara kışlık kıyafet ve ayakkabı yardımında bulunurken, köylerindeki ilkokula bilgisayar sınıfı kurmuştu.
Kahramankazan'a anlamlı ziyaret

 

 

27332541_1330572240421542_7796074715996862986_n.jpgKahramankazan Belediyesi ayrıca Beytüşşebaplı çocukları okulların ara tatile girmesiyle birlikte Ankara'ya davet etti. Kahramankazan Belediyesi'nin daveti üzerine başkente gelen çocuklar Kahramankazan Belediyesi'ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Lokman Ertürk, çiçeklerle karşıladığı çocukları makam odasında ağırladı. Ertürk, çocuklardan 6. Sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Hacı Adıyaman’ı makam koltuğuna oturttu. Burada çocuklarla tek tek yakından ilgilenen Ertürk çocukların bayrak dikme hikayesini kendilerinden dinledi. Çocuklara belediye binasını gezdiren Ertürk, çocuklarla birlikte Belediye Meclis Salonu'nda çocuk meclisi çoplantısı gerçekleştirdi. Ertürk, çocukların yaşadığı AyalıkKöyü’ndeki İlkokulu Kahramankazan’daki okullarla kardeş ilan etti. Çocuklara çeşitli hediyeler veren Ertürk onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. 
Anıtkabir'e de gittiler
Beytüşşebaplı çocuklar ziyaretleri süresince bayraklarını bir an dolsun ellerinden bırakmadı. Çocukların mutlulukları görülmeye değerdi. Kahramankazan Belediyesi'nin misafiri olarak başkentte bulunan çocuklar, Anıtkabir başta olmak üzere Ankara'daki tarihi ve kültürel mekanlar ile görülmeye değer yerleri gezdi. Çocuklar ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'la da bir araya geldi. 
Kahramankazan ile Beytüşşebap aynı
Başkan Ertürk, Türkiye'nin içinden geçtiği bu süreçte milli birlik ve beraberliğe en üst seviyede ihtiyaç duyulduğunu belirterek, Beytüşşebaplı çocukların bayrak hassasiyetlerinin son derece anlamlı olduğunu söyledi. Ertürk, "Beytüşşebaplı çocuklarımızın bayrak sevgisi tüm Türkiye’yi olduğu gibi bizi de gururlandırdı. Bir kez daha farklılıklarımızın zenginlik olduğunu, vatan bayrak söz konusu olunca, Kahramankazan ile Beytüşşebap’ın aynı duygu ve düşünceleri paylaştığını gördük. 
Bu güzel yavrularımız vesilesiyle Beytüşşebap ile Kahramankazan arasında bir gönül köprüsü de kurulmuş oldu. Tabi bu vesileyle yüreği vatan bayrak sevgisiyle dolu olan çocuklarımızı Kahramankazan'da ağırlamaktan da mutlu olduk" dedi.
Bölünemeyeceğimizin kanıtı
Beytüşşebaplı çocukların bu anlamlı hareketinin Türk ve Kürt kökenli vatandaşlarımızı karşı karşıya getirmek isteyen karanlık güçlere en güzel cevap olduğunu ifade eden Ertürk, "Bu davranış Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünemeyeceğinin en büyük kanıtıdır” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.