Mamak Çorumlular Federasyonu’ndan hemşeri gecesi: Filistin unutulmadı

Mamak Çorumlular Federasyonu’ndan hemşeri gecesi: Filistin unutulmadı

Mamak’ta yaşayan Çorumlular, Mamak Çorumlular Federasyonu’nun düzenlediği, ‘Geleneksel Hemşeri’ gecesinde bir araya geldi. Katılımın yoğun olduğu gecede Mamak için çözüm ve öneriler tartışılırken, sevgi ve birliktelik mesajları verildi.

Çorumlular Federasyonu Başkanı Ercan Aksu’nun öncülüğünde düzenlenen geceye, MHP Çorum Milletvekili Vahit Kayrıcı, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, MHP Ankara İl Başkanı Alparslan Doğan katıldı.

corumlular-mamakta-bulustu-002.jpg

ERCAN AKSU FİLİSTİN’İ ANDI

Açılış konuşmasına gelen konukları selamlayarak başlayan Mamak Çorumlular Federasyonu Başkanı Ercan Aksu, ‘‘Çorumlular olarak birlik olmanın, bir araya gelmenin gururunu yaşıyoruz. Filistin meselesi hepimizin canını yakmaktadır. Filistin için söz söylemenin, mitinglerde slogan atmanın, yazı yazmanın ve yürümenin hiçbir anlamı ve neticesi yoktur. Gidip zalimin ellerini kırmanın zamanı bugün değilse ne zamandır’’ diyerek Filistin’i andı.

‘‘Geçmişten bugüne taşıdığımız kültür, değerler, birbirimize duyduğumuz sevgi ve saygı bu geceyi daha anlamlı kılıyor’’ diyen Aksu, ‘‘Farklı hikâyelerle geldiğimiz bu şehirde ortak paydada buluşuyoruz. Çorumlular olarak Mamak’ta azımsanamayacak bir nüfusa eriştik. Yerel seçimlerde vereceğimiz oylarla sonuçları belirleyecek düzeydeyiz. Çorumlu adayları destekleyeceğiz. Bu geceyi bir araya gelmek, muhabbetimizi artırmak için düzenledik. Çorumlular olarak birlikte daha güçlüyüz’’ şeklinde duygu ve düşüncelerini aktardı.

corumlular-mamakta-bulustu-001.jpg

ASIM BALCI: ÇORUMLULAR VATANINI SEVEN İNSANLARDIR

Gecenin konuklarından Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı’nın mesajları ise şu şekildeydi: ‘‘Geceye ev sahipliği yapan Sayın Murat Köse’ye teşekkürlerimi iletiyorum. Çorumlular vatanını milletini seven her zaman yanında olan ve olmaya devam edeceğine inandığımız hemşerilerimizdir. Bu vatanın varlığı ilelebet baki kalacaksa inanıyoruz ki sizler sayesinde olacaktır. Türkiye yüz yılını inşa edecek olan aramızda bulunan gençlerimizdir. Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum, programımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum’’ diyerek cümlelerini noktaladı.

corumlular-mamakta-bulustu.jpg

MURAT KÖSE: 30 YILLIK ÇORUMLUYUM

Geceye ev sahipliği yapan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, ‘‘Eşimin memleketinden dolayı ben de 30 senelik Çorumluyum. Biraz önce Ercan başkan Çorumlulara oy vereceğiz deyince Allahtan Çorumluyuz dedik. Şakası bir yana Mamak’ta yaşayan ve nereli olursa olsun tüm vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Vatandaşlarımızın başımızın üstünde yeri var. Çorumluların birliği ve beraberliği gerçekten de çok farklı. Çorumlular başkasına benzemez hepiniz çok güzel insanlarsınız. Yüzünüzdeki gülümseme muhabbet hiç eksilmesin inşallah. Bu bağlamda geçmiş 5 senede vatandaşlarımıza hizmet kapsamında 174 başlıkta eser ürettik, güzel Mamak’ımıza. Bizden önce Mamak’ı yöneten arkadaşlarımıza teşekkür ederim onlardan güzel bir Mamak devralmıştık. Biz de Mamak’ı daha güzel bir hale getirmek için uğraştık. Mamak yapılan bütün hizmetleri hak ediyor’’ şeklinde mesajlarını paylaştı.

Geleneksel Hemşeri gecesi verilen yemek ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ardından sona erdi.

Mikail Karaman/gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.