Mamak'ta çöpler 20.00'de toplanacak

Mamak'ta çöpler 20.00'de toplanacak

Mamak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan yeni düzenlemeyle çöpler, vatandaşların ve esnafın da bilgisi dâhilinde akşam 20.00-22.00 saatleri aralığında toplanacak.

Mamak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan yeni düzenlemeyle çöpler, vatandaşların ve esnafın da bilgisi dâhilinde akşam 20.00-22.00 saatleri aralığında toplanacak. Mamak Belediyesi, mahallelerde çöp toplama saatlerini belirleyerek vatandaşları bilgilendiriyor. Mamak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan yeni düzenlemeyle çöpler, vatandaşların ve esnafın da bilgisi dâhilinde akşam 20.00-22.00 saatleri aralığında toplanacak.

1-009.jpg

TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN

Temiz bir çevre hedefiyle yola çıkan Mamak Belediyesi, mahallelerde çöp çıkarma saatlerini düzenledi. Trafiği rahatlatmak ve çevre temizliğini kurallara uygun bir hale getirmek amacıyla Mamak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından planlanan çalışma kapsamında yeni çöp saati uygulaması ile çöpler ve evsel atıklar 20.00 – 22.00 saatleri arasında çıkartılacak. Yaz dönemi koku ve sinek oluşumu gibi olumsuzluklara yer vermemek adına çöplerin poşetler içerisinde, ağzı kapalı olarak çöp konteynerlerine atılması, çöp konteyneri çevresine poşet vs bırakılmaması, çöp toplama saatlerine uyulması ve çöp bırakma saatleri dışında çöp atılmaması gibi kurallara da vatandaşların uyması gerekiyor.

Kaynak:gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.