Mamak’ta ilkokulda müdürden yardımcısına cinsel taciz rezaleti

Mamak’ta ilkokulda müdürden yardımcısına cinsel taciz rezaleti

Mamak’ta; Şehit Öğretmen Nesrin İnigür İlkokulu’nda neler oluyor? Okul müdürünün, yardımcısı kadın öğretmene cinsel tacizde bulunduğu, taciz anının kameraya yansıdığı belirtiliyor. Müdür hakkında dava açıldı.

Başkent’te Mamak Şehit Öğretmen Nesrin İnigür İlkokulu taciz rezaleti ile çalkalanıyor. Mamak’ta; Şehit Öğretmen Nesrin İnigür İlkokulu’nda neler oluyor? Okul müdürünün, yardımcısı kadın öğretmene cinsel tacizde bulunduğu, taciz anının kameraya yansıdığı belirtiliyor. Müdür hakkında dava açıldı.

Basına yansıyan haberlere göre, Mamak Diriliş Mahallesi’nde bulunan Şehit Öğretmen Nesrin İnigür İlkokulu’nun Müdürü 53 yaşındaki A.Y., müdür yardımcısı 35 yaşındaki F.R.’ye defalarca sözlü ve fiziki tacizde bulundu.
Müdür A.Y.'nin sürekli karşı koymasına rağmen odasında kapıyı kapatarak rızası dışında kendisine sarılmaya ve dudağından, yanağından ensesinden öpmeye çalıştığını ifade eden F.R., tacizci okul müdürü hakkında şikayetçi olunca olay yargıya intikal etti.  

mamak-okul-mudur-sapiklik.jpg

Şikayetin ardından müdür A.Y., İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alındı ve hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı.

 TACİZ OKUL KAMERASINA YANSIDI 

Kadın müdür yardımcısı F.R. ifadesinde okul müdürünün “Bir bakar mısın bir şey diyeceğim” diyerek yanına çağırdığını ve kurum içerisinde kameraların kendilerini izlediğini bilmesine rağmen fiziki mesafeyi aşarak, kendisini rızası dışında dudağından öpmeye çalıştığını anlattı. 

 "SÜREKLİ TACİZ EDİYOR” 

Okul koridorlarında mesai saatleri içerisinde sürekli yanına gelmeye çalıştığını, beline elini dolamaya çalışarak tacizlerine devam ettiğini kaydeden kadın müdür yardımcısı F.R, şunları söyledi: “Bir gün bana gel hocam” dedi, yanından geçerken rızam dışında eliyle kalçama dokundu. Bir daha yapmaması için uyardım. Kendisinden izin istediğimde boynunu göstererek, 'buradan öpersen çıkmana izin veririm' dedi, kabul etmeyince de okuldan çıkmama izin vermedi. Karneleri almaya gittiğimde masasının üzerinde dizilmiş fotoğraflarımı gördüm. Hemen toplayarak kendisine tepki gösterdim' dedi.” 

 TAZMANYA CANAVARI SAPIK MÜDÜR 

“A.Y.'nin odasından çıkarken kendisine 'Off hepsi senin mi bir kere ısırsam ne olur' gibi sözler söylediğini anlatan F.R., iddialarını şöyle sürdürdü: “Bana 'ben senin tazmanya canavarınım, öyle bir hayvan var biliyor musun çiftleşme zamanında eşini inine kapatarak defalarca yapıyor ta ki hamile kalana kadar ben de sana öyle yapacağım, seni bu okula kapattım sana ben de tecavüz edeceğim’ dedi.”

İDDİALARI REDDETTİ: GARİP SAVUNMA 

Sapıklıkla suçlanan okul müdürü A.Y. ise ifadesinde, kadın müdür yardımcısı F.R.'nin yaşının kendisinden çok küçük olması, boyunun kısa olması, tabiri caizse onu okulun maskotu şeklinde gördüğü ve onu çok sevmesinden kaynaklı samimi davrandığını savundu ve iddiaları reddetti. 

Müdür A.Y., “Seni özledim, gelir öperim, seni yanımdan ayırmayacağım, sana doyamadım, iyice bağlanıyorum, hep yanımda olacaksın” şeklindeki mesajları F.R.'yi çocuk olarak gördüğü için yazdığını ileri sürdü.

Müdür A.Y.'nin, kadın müdür yardımcısı F.R.'yi okulun koridorlarında zorla öptüğü görüntüler güvenlik kameralarına böyle yansıdı.

sehit-ogretmen-nesrin-inigur-ilkokulu-mudur-cinsel-taciz.jpg

 16 YIL 5 AY HAPİS İSTEMİ 

Kadın müdür yardımcısının şikayeti üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılı tarafından başlatılan soruşturma  kapsamında müdür A.Y. hakkında "Cinsel taciz" ve "Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı" suçlarından 16,5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Savcılık iddianamesinin asliye ceza mahkemesine gönderilmesi üzerine mağdur F.R.'nin avukatı itiraz ederek suçun nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs aşamasında kaldığı gözetilmeden iddianame hazırlandığı, suç vasfının hatalı olması sebebiyle görevsizlik kararı verilmesi ve dosyanın ağır ceza mahkemesine gönderilmesini talep etti.

Ankara 26. Asliye Ceza Mahkemesi görevsizlik kararı ile dosya Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk etti.

Hakkında “taciz” haberleri yer alan okul müdüründen Cevap ve Düzeltme Metni

Kadın yardımcısının “taciz” iddialarıyla gündeme gelen okul müdürü A.Y., ajansın geçtiği ve gazetemiz tarafından da alıntılanan haberle ilgili tarafımıza “Cevap ve Düzeltme Metni” gönderdi. A.Y.’nin açıklamasını aynen yayınlıyoruz:

26 Eylül’de ajansların geçtiği bir haberde “Mamak’taki Şehit Öğretmen Nesrin İnigür İlkokulu’nun Müdürü A.Y.’nin, kadın yardımcısı F.R.’ye sözlü ve fiziki tacizde bulunduğu” iddia edilmiş, olayla ilgili şikayetin ardından müdür A.Y.’nin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alındığı, hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı ifade edilmişti. 

Hemen hemen tüm haber sitelerinde olduğu gibi gazetemizde de “Mamak’ta ilkokulda müdürden yardımcısına cinsel taciz rezaleti” başlığıyla yayınlanan sözkonusu alıntı habere ilişkin, o müdürden bir açıklama geldi. 

 O MÜDÜRDEN AÇIKLAMA 

Tacizle suçlanan okul müdürü Azmi Yılmaz’ın avukatı Mutluay Çelik gazetemize gönderdiği “Cevap ve Düzeltme Metni”nde “Haber, gerçekdışı olmasının yanı sıra, her ne kadar sadece isiminin başharfleri ile verilmiş olsa da, müvekkilimin kişilik haklarını ihlal etmiştir” dedi. 

Azmi Yılmaz’ın gazetemize gönderdiği “Cevap ve Düzeltme Metni” şöyle:

https://www.gazeteilksayfa.com/mamakta-ilkokulda-mudurden-yardimcisina-cinsel-taciz-rezaleti-155763h.htm bağlantısıyla verilen haberde; müvekkilim A.Y.’nın aynı okulda  müdür yardımcısı olarak çalışan bir kadın meslektaşına yönelik çeşitli uygunsuz söz ve davranışlarda bulunduğu iddia edilmiştir. Bu kadarla da yetinilmeyerek kendisi hakkında “tacizci, sapık” gibi suç unsuru taşıyan ifadeler kullanılmıştır. 

Müvekkilim A.Y.’nin, adı geçen kadın meslektaşıyla aynı ortamda çalışmaları haricinde söz konusu suçlamalarla bir ilgisi bulunmamaktadır. Haberde yer verildiği biçimde gerçekleşen hiçbir söz ve davranışı asla söz konusu değildir. Söz konusu haberler tamamen davacının asılsız, dayanaksız, iftira niteliğindeki iddialarına dayandırılmış ve fakat olayla ilgili müvekkilin görüşleri ve savunmaları haber konusu edilmemiştir. Habere konu edilen iddialarla ilgili olarak halihazırda yürüyen bir yargılama bulunmakta olup, müvekkilin aklanacağına dair de bir şüphe duymamaktayız. Haber konusu olayın üzerinden 10 aydan fazla süre geçmiş olup, haberin kamuoyunu ilgilendiren güncel bir yönü de bulunmamaktadır. Müvekkil hakkında şikayetçi olan E.B. iddia dışında dosyaya inandırıcı herhangi bir kanıt sunabilmiş değildir.    

Olayın görüntülerinin yer aldığı söylenen, hukuksuz bir biçimde ele geçirilerek kamuoyuna sunulan video kesitinde de herhangi bir suç unsuru yoktur.

Müvekkil gerçekdışı olduğundan hiçbir kuşku duyulmaması gereken haber konusu  iftira niteliğindeki iddialardan yargılama sonucu aklanacaktır. Müvekkil hakkında kesinleşmiş bir mahkumiyet hükmü de bulunmadığından; adil yargılamayı etkilemeye yönelik, masumiyet karinesine aykırı, müvekkilin lekelenmeme hakkını ihlal eden, uluslararası sözleşmeler, anayasa ve mevzuat ile güvence altına alınan adil yargılanma hakkını zedeleyen iftira ve suç niteliğindeki iddiaları reddeder, müvekkilin adil yargılanma hakkınına saygı gösterilmesini tüm duyarlı kamuoyundan bekleriz.”

www.gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.