Mehmet Şimşek'ten ilk mesaj

Mehmet Şimşek'ten ilk mesaj

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine atanan Mehmet Şimşek, devir teslim töreninde "Türkiye'nin rasyonel düzene dönme dışında seçeneği kalmadı" dedi.

Yeni kabinenin açıklanmasının ardından devir teslim törenleri başladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda da devir teslim töreni yapıldı. Mehmet Şimşek, görevi eski Bakan Nureddin Nebati'den devraldı.

Nureddin Nebati, "Bana güven duyarak bu makamı teslim eden Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için asla yılmadan, gece gündüz demeden çalıştık. Attığımız her bir adım milletimizin ortak menfaatleri doğrultusunda ve makamın getirdiği büyük sorumluluk duygusu ile atılmış adımlardır. Birçok görevi en iyi şekilde ifa etmek için tüm gayreti gösterdim. Beni bütün bu makamlarda görev alma onuruna eriştiren, milletimize ulaşmak, onları dinlemek vesile olma kıvancını ömrüme sığdırmamı nasip eden rabbime hamdediyorum. Sayın Bakanımızın yeni dönemde başarılı olacağına inancım tamdır." dedi.

MEHMET ŞİMŞEK'TEN DEĞİŞİM MESAJI: "SEÇENEK KALMADI"

Bakan Şimşek ise, "Bayrak ve hizmet yarışında bu değerli emaneti şahsıma tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Küresel zorlukların devam ettiği, deprem felaketinin yaşandığı bir dönemde görevi büyük bir fedakarlıkla ifa eden sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Başarılarda emeği olan Bakanımızı tebrik ediyorum. Hükümetimizin temel hedefi toplumsal refahı artırmaktır. Önümüzdeki dönemde bu hedefe ulaşmada, şeffaflık, tutarlılık, öngörülebilirlik ve uluslararası normlara uygunluk temel ilkemiz olacaktır. Türkiye'nin rasyonel düzene dönme dışında seçeneği kalmamıştır. Küresel zorlukların, jeopolitik gerginliklerin arttığı konjonktürde kurumsal kalite ve kapasitemizi güçlendirerek makro finansal istikrarı önceliklendireceğiz. Vakit kaybetmeden orta vadeli program çalışmalarımıza başlayacağız. Fiyat istikrarı temel hedefimiz olacaktır. Enflasyonun orta vadede tek hanelere düşürülmesi ülkemiz için hayati önem taşımaktadır. Maliye politikası ve yapısal reformlarla Merkez Bankamıza enflasyonla mücadelede destek olmak temel politikamız olacaktır. Çalışmalarımızı eşgüdüm içerisinde, güçlü koordinasyonla yürüteceğiz" dedi.

Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.