Mersin'de yeni atama: Emniyet Müdürü o isim oldu!

Mersin'de yeni atama: Emniyet Müdürü o isim oldu!

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarında, illerden biri de Mersin oldu. Eski İl Emniyet Müdürü Mehmet Arslan’ın yerine son olarak Kayseri’de görev alan Kamil Karabörk atandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan bilgilerde Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan'ın görevden alındığı belirtildi. Görevden alınan Aslan'ın yerine, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'ne Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk atandı. Peki, Kamil Karabörk kimdir? İşte detaylar...

MERSİN EMNİYET MÜDÜRÜ KAMİL KARABÖRK KİMDİR

Kamil Karabörk, 1966 yılında Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde doğdu. Kamil Karabörk 1989 yılında Polis Akademisi'nden mezun olarak Komiser Yardımcısı rütbesi ile Emniyet Teşkilatında göreve başladı.

Değişik rütbelerde farklı illerde görev yaptıktan sonra Karabörk, 2012 yılında 1.Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi ederek Teftiş Kurulu Başkanlığına atandı. 2014-2016 tarihleri arasında Erzurum İl Emniyet Müdürü, 2016-2019 tarihleri arasında Hatay İl Emniyet Müdürü olarak görev yapmıştır.

Hatay İl Emniyet Müdürü olarak görev yapmakta iken, 19.09.2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı 2019/320 sayılı kararnamesi ile Kayseri İl Emniyet Müdürü olarak göreve başlamıştı. Kamil Karabörk'ün 1 Mart 2024 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararı ile bu kez Mersin'e ataması gerçekleştirildi.

İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk'ün, evli ve iki kız çocuk babası olduğunu öğrenildi.

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.