PTT AVM’de cinsel güç artırıcı ilaç mı satılıyor?

PTT AVM’de cinsel güç artırıcı ilaç mı satılıyor?

Devlet kurumu olan PTT bünyesinde kurulan ve sloganı “Güvenli alışverişin merkezi” olan PTT AVM’de cinsel güç artırıcı ilaç mı satılıyor? Bu şok iddianın sahibi bir milletvekili.

Kamu kurumu olan PTT bünyesinde kurulan ve sloganı “Güvenli alışverişin merkezi” olan PTT AVM’de cinsel güç artırıcı ilaç mı satılıyor? Bu şok iddianın sahibi bir milletvekili. CHP’li vekil Erkan Aydın, Sağlık Bakanı’nın cevaplaması talebiyle soru önergesi vererek konuyu Meclis gündemine taşıdı.

İŞTE O SORU ÖNERGESİ

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, PTT AVM ile ilgili şok bir iddiada bulunarak, internette satışı yasak olan cinsel güç artırıcı ilaç satıldığını ileri sürdü. CHP’li vekil Aydın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verdiği soru önergesiyle, PTT AVM üzerinden satıldığını iddia ettiği güç arttırıcı ilaçları Meclis gündemine taşıdı.

İNTERNETTEN İLAÇ SATIŞI YASAK

Aydın soru önergesinde, internetten ilaç satışı yapılmasının halk sağlığını tehdit ettiğini, ağır sağlık sorunlarına yol açtığını ve sonu ölüme varan zararlar verdiğini kaydeden Aydın, ilaçların hekim kontrolünde ve eczacı danışmanlığında kullanılması şartken, tüm uyarılara rağmen çoğu internet sitesinde kontrolsüz ilaç satışı yapıldığını belirtti.

ptt-avm-cinsel-guc-artirici-ilac.jpg

“PTT AVM’DE DE VAR” İDDİASI

Sağlık Bakanı Koca’ya internetten ilaç satışının yasak olduğu ve satışının yapılamayacağı 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun'un 24’üncü Maddesi’ni hatırlatan CHP’li vekil Erkan Aydın, "Kanunda belirtildiği üzere; ilaçların internet veya başkaca herhangi bir elektronik ortamda satışı yapılamaz. Ancak internet üzerinden herkesin çevrimiçi alışveriş yapabildiği sitelerden sadece biri olan ve kendilerini ‘Türkiye'nin En Güvenilir Alışveriş Merkezi’ olarak tanımlayan PTT AVM ’de de internette satışı yasak ilaçlara rastlamak mümkün. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nün iştirak şirketi olan e-ticaret sitesi pttavm.com, üzerinden cinsel ilişki öncesinde erkekler tarafından kullanılan güç artırıcı ilaç satışa sundu" iddiasında bulundu.

"BAKANLIK DENETLEME YAPTI MI?"

Aydın, Sağlık Bakanı Koca’ya şu soruları yöneltti:

  1. PTT AVM ’nin cinsel güce arttırıcı ilaçları satışa sunmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
  2. Söz konusu ilaçların satışı konusunda PTT yetkilileriyle görüşme yaptınız mı?
  3. Bu konuda yetkili olan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu söz konusu satış için bir değerlendirme yaptı mı?
  4. Bakanlığınız bu konuda bir denetlemede bulundu mu?
  5. Sağlığa zararlı olan söz konusu ilaçların yasaklanması için bir çalışmanız var mı?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.