Rasmus Paludan’ı korku sardı: İşler istediği gibi gitmedi

Rasmus Paludan’ı korku sardı: İşler istediği gibi gitmedi

İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakan Rasmus Paludan'ı korku sardı. İnfiale yol açan alçak bir eylemin ardından dakikada 20 ölüm tehdidi aldığını aktaran provokatör, amacının Türkiye'ye gol atmak olduğunu ancak "İşlerin isteği gibi gitmediğini" söyledi.

Danimarka'da aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi Lideri Rasmus Paludan, İsveç'te Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yaktı. Alçak eyleme başta Türkiye olmak üzere İslam ülkelerinden sert tepki geldi. İslam dinine mensup olmayan çok sayıda ülke de 1 buçuk milyardan fazla Müslümanın duygularını inciten bu iğrenç olayı kınadı. İsveç'te yaptığı ağır provokasyonun ardından ilk kez açıklama yapan Paludan, "Türkiye'ye karşı gol attığımı sanıyordum. İşte bu dedim. Hayal ettiğim gibi sonuçlanmadı" ifadelerini kullandı.

Expressen Gazetesi’ne konuşan aşırı sağcı politikacı, "Pişman mısınız?" sorusuna, "Hayır. Önemli politik sebepler olduğunu düşündüğüm için yaptım. Bu kadar insanın beni ölümle tehdit etmesine üzüldüm" şeklinde cevap verdi.

DAKİKADA 20 TEHDİT

Paludan, daha önce Danimarka'da ırkçılık da dahil birçok suçtan 2020'de bir ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Paludan daha önce de Kur’an-ı Kerim yakma eylemi düzenlemiş ve en son geçen yıl Müslümanların yoğun yaşadığı bir semtte Kur’an-ı Kerim yakma eylemi gerçekleştirerek infiale yol açmıştı. Rasmus Paludan sosyal medya üzerinden dakikada 20 tehdit aldığını söyledi. Danimarkalı siyasetçi "Korkuyor musunuz?" sorusuna, "Evet, birileri açıkça beni öldüreceğini söylediğinde korkarım. Sonrasında neler yapacaklarını tasvir ediyorlar" cevabını verdi.

Rasmus Paludan yaptıklarıyla İsveç'in NATO üyeliği arasında bir bağlantı görmediğini öne sürdü. Paludan, "NATO başvurusu ile İsveç'te ifade özgürlüğüne sahip olmanız arasında bir bağlantı göremiyorum. Türkiye için önemli olan İsveç'in savaşma isteği ve savunma kabiliyetidir" şeklinde konuştu.

www.gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.