Şehitlerin Kanı Yerde Kalmayacak

Şehitlerin Kanı Yerde Kalmayacak

Kızılay Meydanı'nda konuşan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, vatandaşların "İdam isteriz" sloganları üzerine, "Hiç şüpheniz olmasın, bu caniler, bu akıttıkları kanları unutturamazlar. Bu şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır" dedi.

 

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kızılay Meydanı'nda FETÖ'nün darbe girişimini protesto amacıyla toplanan vatandaşlara hitap etti.  Konuşmasına, "15 Temmuz akşamından itibaren burada ve 81 ilimizin bütün meydanlarında göğsünü siper ederek bu millet düşmanlarına karşı, demokrasi düşmanlarına karşı, bu vatanın düşmanlarına karşı canını feda edercesine meydanları dolduran sevgili Türk milleti, hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum." diyerek başlayan Kurtulmuş, insanların, bazen içinde yaşadıkları olayları, onun ne kadar önemli olduğunu, o olayı yaşarken anlamayabileceğini belirtti.

ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAKTIR

Cenaze törenlerine katıldığını, şehitler içinde isimsiz kahramanlar bulunduğunu ifade eden Kurtulmuş, "Eğer onların cesareti olmasaydı, eğer onların tankların karşısına çıkan o cesur yürekleri olmasaydı, eğer siz, onların yerine şehit olmaya hazır, namzet olan sizler olmasaydınız, bugün Türkiye bu durumda olmazdı." diye konuştu. Alanı dolduran vatandaşların, "İdam isteriz" sloganları üzerine Kurtulmuş, "Hiç şüpheniz olmasın, bu caniler, bu akıttıkları kanları unutturamazlar. Biz, bu kanların hepsinin hesabını hukuk içerisinde soracağız ve bu şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır." karşılığını verdi.

TSK'NIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU, ŞEREFLİ İNSANLARDAN OLUŞUYOR

İlk andan itibaren korkmadan, cesaretle darbeye karşı duran medyaya da teşekkür eden Kurtulmuş, TRT'nin, CNN Türk'ün stüdyosunun basıldığını, bütün medya kuruluşlarının darbecilerin değil, milletin yanında olduğunu söyledi. Darbenin karşısında duran sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra büyük bir mücadele ruhuyla cansiperane savaşan emniyet mensuplarına da teşekkür eden Kurtulmuş, şunları söyledi: "Türk Silahlı Kuvvetlerinin içerisinden 3-5 tane mayası bozuk, 3-5 tane nereden süt emdiği belli olmayan, böyle bir darbe girişimine teşebbüs ettiyse, bu Silahlı Kuvvetlerimizi, kahraman ordumuzu bağlamaz. TSK'nın büyük çoğunluğu, şerefli insanlardan oluşuyor. Türk milleti, ordu milleti olan bir millettir. Bu millet, bu darbe teşebbüsünü asla TSK'ya mal etmiyor. TSK'nın içerisinde 3-5 tane FETÖ'cü çete mensubuna, 3-5 tane hukuksuz adama bağlıyor. Bunu özellikle ayırt etmenizi istiyorum. TSK içerisinde de bu darbe teşebbüsüne karşı çıkanlara ayrıca teşekkürü bir borç biliyorum."

BUNU YAPANLAR BİZİM ASKERLER DEĞİL

Vatandaşların, "En büyük asker, bizim asker" sloganı atması üzerine Kurtulmuş, "Çocuklarınızı askere böyle gönderiyorsunuz. Bunu yapanlar bizim askerler değil. Onlar başkalarının askeri. Onlar, başkalarının askeri olmaya niyet etmiş adamlar. Onun için TSK'nın şerefli mensuplarını, bu darbe teşebbüsünün gölgesinde bırakmayacağız. Millete sahip çıkan, millet iradesine sahip çıkanlara her zaman biz de sahip çıkacağız." ifadelerini kullandı.

MEYDANLARDA BİRLİK BERABERLİK VAR

Darbe girişimini protesto için Kızılay Meydanı'nda toplanan vatandaşlara hitap eden Mevlüt Çavuşoğlu da FETÖ'nün sivil iradeye ve devlete başkaldıran bir örgüt olduğunu söyledi. "Bunların DAİŞ'ten, PKK'dan bir farkı yok ama bunlara karşı da bizde acıma yok." diyen Çavuşoğlu, Türkiye'nin bugün her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu anlattı. Çavuşoğlu, meydandaki halkın partiler üstü dayanışma sergilediğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şöyle konuştu: "Bu meydanda herkesi görüyorum. Partiler üstü, herkesi görüyorum, Türkiye'yi görüyorum. Ülkücü kardeşlerimizi de görüyorum, yaptığı hareketleri de görüyorum. Bir taraftan Rabia işaretini yapıyorlar, bir taraftan da ülkücü işaretini yapıyorlar."

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.