Suat Pamukçu kimdir? Suat Pamukçu kaç yaşında, nereli? Neden istifa etti?

Suat Pamukçu kimdir? Suat Pamukçu kaç yaşında, nereli? Neden istifa etti?

Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu partisinden istifa ettiğini açıkladı. Peki, Suat Pamukçu kimdir? Suat Pamukçu kaç yaşında, nereli? Neden istifa etti?

Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu, "kuruluş felsefesinden uzaklaşıldı" diyerek partisinden istifa etti. Peki, Suat Pamukçu kimdir? Suat Pamukçu kaç yaşında, nereli? Pamukçu neden istifa etti? İşte detaylar...

SUAT PAMUKÇU KİMDİR?

Suat Pamukçu 1950 yılında Bayburt’ta doğdu. Baba adı Lütfi, anne adı Havva’dır. İlkokulu Bayburt Şair Zihni İlkokulunda, ortaokul ve lise eğitimini Erzurum Lisesinde üstün başarı ile tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği bölümünü bitirdi.

1975-1995 yılları arasında özel sektörde mühendislik ve yöneticilik görevlerinde bulundu.

24 Aralık 1995 Milletvekili Genel Seçimlerinde Refah Partisi’nden Bayburt Milletvekili olarak 20. Dönem Parlamento çalışmalarına katıldı. Bu dönemde TBMM Kit Komisyonu ve NATO Parlamenterler Asamblesi üyeliklerinde bulundu. “Yasadışı Telefon Dinlemeleri Araştırma Komisyonu Başkanlığı” yaptı.

18 Nisan 1999 Milletvekili Genel Seçimlerinde Fazilet Partisi’nden yeniden Bayburt Milletvekili olarak parlamentoya girdi. Fazilet Partisi’nin Anayasa Mahkemesince temelli kapatılması nedeniyle Saadet Partisi milletvekili olarak 21. Dönem Parlamento çalışmalarına devam etmiştir.

21. Dönemde Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyeliği yaptı. Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nin Genel Sekreterlik görevlerinde bulundu.

2023 Genel Seçimleri neticesinde Yeniden Refah Partisi 28. dönem İstanbul Milletvekili seçilmiştir.

Yeniden Refah Partisi kurucuları arasında yer alan Pamukçu, halen Yeniden Refah Partisi Genel Sekreterliğini yürütmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilen Pamukçu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.