Suriyeli Dawoud Ailesi Karınca Kararınca Sadakalarla Güldü

Suriyeli Dawoud Ailesi Karınca Kararınca Sadakalarla Güldü

Sadaka Derneği Suriyeli mülteci kardeşlerimize sahip çıkmaya devam ediyor. Gaziantep’teki mülteci kampından ayrılarak Ankara’ya gelen ve Sadaka Derneği’ne yardım başvurusu yapan Suriyeli Dawoud ailesine yardım eli uzandı.

ADEM GÜRSOY/HABERVAKTİM

KARINCA KARARINCA

Dawoud ailesinin ihtiyaçları yaşadıkları ev ziyaret edilerek tespit edilirken söz konusu ihtiyaçlarla ilgili olarak girişimler başladı. Aileden haberdar olan ‘Karınca Kararınca Arkadaş Grubu’ Sadaka Derneği aracılığı ile Dawoud ailesine yardım eli uzattı. Söz konusu arkadaş grubu, karınca kararınca kendi aralarında topladıkları sadakalarla aileye nakdi yardımda bulundular. Karınca Kararınca Arkadaş Grubu tarafından Dawoud ailesine yapılan bu yardımın her ay düzenli olarak devam edeceği belirtildi.

EKSİK EŞYALAR TAMALANACAK

Sadaka Derneği Yetkilileri tarafından evleri ziyaret edilerek ihtiyaçları tespit edilen Dawoud ailesinin evlerindeki eksik eşyaları hayırseverlerin desteği ile en kısa sürede tamamlanacak. Çocuklar için ranzadan ev perdelerine kadar birçok eksik olan eşyalar yerinde tespit edildi ve ihtiyaçların giderilmesi için girişimler başladı.

HAYIRA DAVET

Sadaka Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak başta ülkemiz ihtiyaç sahipleri ve savaş nedeniyle ülkemize gelen muhtaç mülteci kardeşlerimiz olmak üzere dünyada yardıma muhtaç insanların imkânlarımız ölçüsünde yardımlarına koşuyoruz. Bize bu kutlu yolda desteklerini hiç esirgemeyen değerli hayırsever kardeşlerimize bu vesileyle bir kere daha şükranlarımızı sunuyoruz. Diğer hayırsever kardeşlerimizi de bu iyilik kervanında birlikte yol almaya davet ediyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.