Tabutlu PROTESTO

Tabutlu PROTESTO

Memur-Sen, katil Esed rejimi tarafından İdlib'de gerçekleştirilen insanlık suçunu İran ve Rusya Büyükelçiliği önüne temsili siyah çocuk tabutları bırakarak kınadı. BAAS Rejimi, Rusya, İran ve katliama sessiz kalan dünya aleyhine sloganlar atıldı.

 

 Katil Esad rejimi tarafından Suriye İdlib’de gerçekleştirilen kimyasal saldırı, Memur-Sen tarafından İran ve Rusya Büyükelçiliği önünde dün sabah saatlerinde kınandı. Omuzlar üstünde taşınan temsili siyah çocuk tabutları, Rusya Büyükelçiliği önüne bırakıldı. Yüzlerce kişinin katıldığı protestoda  BAAS Rejimi, Rusya, İran ve katliama sessiz kalan dünya aleyhine sloganlar atıldı.

KANAYAN YARALARI SARACAĞIZ

İlk olarak dün sabah saatlerinde İran Büyükelçiliği önünde gıyabi cenaze namazı kılan Memur-Sen üyeleri, İdlib katledilen çocukları temsilen siyah tabutlarla kortej eşliğinde Rusya Büyükelçiliği önüne yürüdü. Rusya Büyükelçiliği önünde katliama sessiz kalanlara seslenen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Geçmişte olduğu gibi bir araya gelerek coğrafyamızın ve insanlığın kanayan yaralarını saracağız. İşte o zaman çocuk tabutları değil, umut taşıyacağız dünyaya.

O zaman bu tabutların içinde çocuk bedenleri değil, uluslararası dünyanın kirli tezgâhları, BM’nin suskunluğu, AB’nin tel örgüleri, emperyalizmin paylaşım planları, mezhep asabiyeleri, ulusal çıkar putları, Şebbiha medyasının algı operasyonları ve ümmetin sessizliği olacak.  O halde biliyor ve haykırıyoruz ki; ancak bir olursak, biz olursak başaracağız" dedi. 

KATİLLERE SON UYARI YAPILDI

"İslam âlemi sustukça, şer odakları ölüm kusmaya devam edecek" diyen Yalçın, "Ya haykırıp ses vereceğiz ya da onursuzca çocukların katlini seyredeceğiz. Biz ses vermek için buradayız. Putin’e, ‘Elini Ortadoğu’dan çek’
İran’a ‘Esad’i desteklemekten vazgeç’ uyarısını yapmak için buradayız.
‘Esad gitmeli zulüm bitmeli’ iradesini ortaya koymak için bu alandayız” diye konuştu.

SUSARSAK KALBİMİZ KURUSUN 

Geçmişte yapılan katliamları da hatırlatan Genel Başkan Yalçın, “Hama’da, Halepçe’de, Halep’te yaptıklarını İdlib’de tekrar ettiler. İnsanlık, Baas rejiminin vahşetini boş gözlerle izledikçe, İran, Rusya ve Esad soykırımı da aşan vahşetlerine devam ediyor. Vahşetin üç atlısı, üç maymunu oynayan uluslararası toplumdan güç alarak vahşet galerisini büyütüyorlar. Esad’ın yaşaması için kardelenleri kanla suluyorlar. Barış ve huzur güvercinlerini kanatlarından vuruyorlar. Susmayacağız. Susarsak kalbimiz kurusun” dedi. 

VETO EDİLMELİ

Memur-Sen Genel Başkanı özetle şunları söyledi: "İran yine Esad’i ve rejimini temize çıkarmanın peşinde koşuyor. Güvenlik Konseyi’ne sunulacak tasarıyı veto edeceğini ilan ediyor. Rusya’nın ve Çin’in vetosu; ölümü seyretmekten ve ölü saymaktan başka bir işe yaramayan BM’nin defosudur. İnsanlık, vahşete karşı birleşip hem Rusya’yı hem ABD'yi ve İran’ı hem de Esad’ı veto etmelidir. İran, Hama katliamında Hafız Esad’e verdiği desteği bugün de zulüm varisi Beşşar Esad’e vermektedir. İran, mazlum ümmetin Selahaddin’i olabilecekken, Brütus’u olmayı tercih etmiştir" 

ESAD'I ÇÖKÜŞTEN KURTARMANIN PEŞİNDELER

"Suriye’nin onurlu halkı, kadınları ve çocuklarıyla sadece Esad’e, Rusya’ya ve İran’a karşı değil Hizbullah, PYD, DAİŞ’e karşı da mücadele ediyor. Bunlarla da sınırlı değil, ABD’nin vahşet diplomasisine, İngiltere’nin ve AB’nin menfaatperestliğine karşı da direniyorlar. Gönüllü Şebbiha çetelerinin algı operasyonlarıyla da başa çıkmaya çalışıyorlar. Türkiye’de, gönüllü Şebbiha çetelerinin Esad’i temize çıkarmaya yönelik saptırma, çarpıtma ve algı operasyonlarına her gün şahitlik ediyoruz. Onlar çocukları yaşatmanın, insanlığın sesi olmanın değil, Esad’i çöküşten, Baas’ı yok oluştan kurtarmanın derdinde ve peşindeler"  

SON 3 YILDA 162 KİMYASAL SALDIRI

 Son üç yılda Suriye’de gerçekleştirilen 162 kimyasal saldırı karşısında BM’nin sessiz kalmasını eleştiren Yalçın, “BM, İslam dünyasında kurulan sistematik kan tezgâhının hem sorumlusu hem de sürdürücüsüdür” diyerek, “Küresel vesayetin kurucu iradesi BM, taşıyıcı unsuru Güvenlik Konseyi’dir. Filistin’e, Bosna’ya, Arakan’a göz kapatan vetolar bugün Suriye için sahaya sürülüyor. Güvenlik Konsey’i, insanlığın güvenliği için değil, kapitalizmin ve emperyalizmin güvencesi için varlığını sürdürüyor. BM’nin varlık nedeni olan tüm ilkeler, vetoya dayalı vesayet sistemi nedeniyle, bizzat BM’nin gözetiminde ve korumasında çiğneniyor" 

ZALİMLERLE HESAPLAŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ

Memur-Sen olarak, çağın vicdanı olma sorumluluğuyla hareket ettiklerinin altını çizen Yalçın, eylemlerle, programlar ve dualar eşliğinde Suriye halkını desteklediklerini kaydetti. Yalçın, “BM’nin yapısının değişmesi için her platformda ‘Dünya 5’ten büyüktür’ iradesini savunduk, savunacağız. Bugüne kadar yaptığımız gibi yine zulümleri ifşa etmeyi, zalimlerle hesaplaşmayı sürdüreceğiz. ‘Esad gitmeli, zulüm bitmeli’ demekten vazgeçmeyeceğiz.

OSMAN AKDOĞAN  /  HABERVAKTİM-
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.