TBMM Başkanı: Milletimiz demokratik duruştan geri adım atmadı

TBMM Başkanı: Milletimiz demokratik duruştan geri adım atmadı

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'tan 31 Mart yerel seçim açıklaması geldi. Kurtulmuş "Milletimiz demokratik duruştan geri adım atmadı" dedi.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'tan 31 Mart yerel seçim açıklaması geldi. Kurtulmuş "Milletimiz demokratik duruştan geri adım atmadı" dedi. Numan Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları şöyle; Burası demokrasinin kalbidir. Türkiye'de milletimiz her hal ve şart altında demokrasiye sahip çıkmıştır. Geçtiğimiz pazar günü gerçekleşen seçim Türkiye'de 1950'den beri gerçekleşen 53.seçimdi.

"MEVCUT ANAYASADAN TÜRKİYE'NİN KURTULMA VAKTİ GELMİŞTİR"

Yerel seçim sonrasında 2028 yılına kadar 4 yıl seçimsiz dönemde Türkiye yönetilecektir. Siz milletvekili arkadaşlarımıza çok büyük sorumluluklar düştüğü bilinmektedir. Vakit darlığı dolayısıyla üzerinde duramayacağız ama hep birilerinin milletten kendini üstünde gördüğü ve anayasayı yapma işini de kendileri yaptığı darbe ürünü anayasalarla Türkiye yönetilmiştir. Yeni anayasa tercih değil, ülke için bir mecburiyettir. Türkiye'nin güçlü bir anayasa yapma imkânı bu Meclis'te vardır. Artık kaç kere değiştirilirse değişsin darbelerin karanlık eserlerini taşıyan mevcut anayasadan Türkiye'nin kurtulma vakti gelmiştir.

Türkiye'nin katılımcı, güçlü bir anayasa yapma iradesi var. Türkiye'de anayasa yapma gücü TBMM'dedir. Dışında ve üstünde kimse veya çevrenin tek başına anaysa yapma ayrıcalığı olmaz. Diliyoruz ki, siyasi partilerimiz STK'larımız hukuk çevreleri görüşü olan herkes görüşlerini masaya getirir ve Türkiye'de yeni anayasanın yapılabilmesi gerçekleşir. Partilerin anayasası olmaz, anayasa teklifi olur.

Bugün İstanbul'da vahim bir olay gerçekleşti. 29 vatandaşımız yangında hayatlarını kaybetti. Soruşturma açılmış ve devam ediyor. Vefat eden kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.