TÜRKPATENT 2018 ücret tarifesi belirlendi

TÜRKPATENT 2018 ücret tarifesi belirlendi

Türk Patent ve Marka Kurumunca (TÜRKPATENT), 2018 yılında uygulanacak ücret tarifesi belirlendi.

Türk Patent ve Marka Kurumunca (TÜRKPATENT), 2018 yılında uygulanacak ücret tarifesi belirlendi.

TÜRKPATENT'in, "2018 Yılında Uygulanacak Ücret Tarifesine İlişkin Tebliği", Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Buna göre, talep edilen hizmetle ilgili ödenecek toplam ücret, TÜRKPATENT ücretine KDV ve varsa harç ilave edilerek hesaplanacak. Rezervasyon sistemiyle iletilen taleplere, fiziki evrakla yapılan taleplere ilişkin ücretlendirmeler uygulanacak.

Patent ve faydalı model başvuruları için yurt dışındaki araştırma ve inceleme kuruluşlarının hizmetlerinden yararlanılması halinde, söz konusu kuruluşlara ödenecek ücret ve ödeme şekli, TÜRKPATENT ve uluslararası kuruluşlar arasındaki çalışma protokolleri hükümleri çerçevesinde yürütülecek. Ödeme, KDV de eklenerek, ilgili döviz cinsinden yapılacak.

Ücret ödemeleri, kurumun internet sayfasında duyurulan hesaplarından birine yapılarak ödemeye ilişkin dekont bilgileri TÜRKPATENT'e bildirilecek.

Tebliğ, 1 Ocak 2018'den itibaren yürürlüğe girecek ve 2017 yılında uygulanacak ücret tarifesine ilişkin tebliğ de yürürlükten kaldırılacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.