Twitter mesaj limiti ne zaman biter? Twitter kullanım limiti aşıldı ne demek?

Twitter mesaj limiti ne zaman biter? Twitter kullanım limiti aşıldı ne demek?

Twitter mesaj limiti ne zaman biter? Twitter kullanım limiti aşıldı ne demek?

Twitter mesaj limiti ne zaman biter? Twitter kullanım limiti aşıldı ne demek? Sorularına yanıt aranıyor. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter'da, spam hesapları tespit etmek amacıyla geçerli birkaç limit yer alıyor. Peki Twitter mesaj limiti ne zaman biter? İşte detaylar...


TWİTTER KULLANIM LİMİTİ AŞILDI NE DEMEK?


Twitter kullanım limiti aşıldı hatası, Twitter'ın kullanıcıların belirli bir süre içinde yaptıkları işlemlere sınırlama getirmesidir. Bu hata nedeniyle kullanıcılar bazı işlemleri gerçekleştiremez veya tweet atamaz.


Kullanım limiti aşıldığında, hesabın belirli bir süre boyunca kullanılamaması söz konusu olabilir. Bu sorun genellikle yoğun kullanım veya spam aktiviteleri sonucunda ortaya çıkar.

Kullanım limiti aşıldığında, hesabın normal şekilde kullanılabilmesi için belirli bir süre beklemek gerekmektedir.


GEÇERLİ TWİTTER LİMİTLERİ
Twitter hesapları için geçerli teknik limitler şunlardır:

Tweetler: Günlük 2.400 adet. Günlük güncelleme limiti yarım saatlik daha düşük limitlere bölünmüştür. Retweetler de Tweet olarak sayılır.

Hesap e-postasında yapılan değişiklikler: Saatte 4 kez.

Takip etme (günlük): Takip etme işlemi için günlük teknik limit 400'dür. Bunun yalnızca teknik bir hesap limiti olduğunu ve agresif takip davranışlarını önlemeyi amaçlayan ilave başka düzenlemeler de olduğunu lütfen unutmayın.

Takip etme (hesaba göre): Bir hesabın takip ettiği kullanıcı sayısı 5.000 limitine ulaştığında, yeni takip etme istekleri hesaba özel oranda sınırlanır.


Bu limitler web, mobil, telefon, API vb. tüm cihazlardaki işlemler için geçerlidir. Tüm üçüncü parti uygulamalardan gelen API istekleri, saatlik API limitine göre izlenir. Bu durumda, hesaplarıyla birden çok üçüncü parti uygulaması kullanan kişiler, API limitine daha çabuk ulaşır.

Twitter'da "kullanım limiti aşıldı" sorunu: Twitter kullanım limiti aşıldı ne demek? - 4
Bu limitler sitenin yoğun olarak kullanıldığı saatlerde geçici olarak düşürülebilir. Bu gibi durumlarda Twitter durumu sitesinde bir güncelleme yayınlanır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.