Ulus Hali'nin nabzını yokladık: Fiyatlar uygun müşteri mutsuz

Ulus Hali'nin nabzını yokladık: Fiyatlar uygun müşteri mutsuz

Ankara’nın gözde alıveriş noktası Ulus Hali ucuzluğu ve kaliteli ürünleriyle biliniyor. Ankaralıların vazgeçilmez adresi olan Hal’deki fiyatların uygun olduğunu söyleyen Esnaf, “Uygun fiyata satıyor olmamamıza rağmen müşteriler şikâyetçi” dedi.

Ankara’nın gözde alıveriş noktası Ulus Hali ucuzluğu ve kaliteli ürünleriyle biliniyor. Fiyat artışlarından sonra durumun tezgâhlara yansımasını öğrenmek için Haldeki stantları gezdik. Ankaralıların yaz, kış vazgeçilmez noktası olan Haldeki fiyatların uygun olduğunu dile getiren Esnaf, “Uygun fiyata satıyor olmamamıza rağmen şikâyetçiler” dedi.

ara-002.jpg

MARKETLERDEN OLDUKÇA UYGUN

Meyve fiyatlarının market ve haldeki karşılaştırmasını yapan Manav Mahmut Kurt, “Şimdi burası Ulus Yeni 10 yıllık yer Burası Ankara'nın en ucuz yeri ve en kaliteli meyve ve sebze buradadır. Sabah gelir akşam biter. Üzüm, burada 35 TL’yse markette 40 TL, Mandalina burada 15 TL markette 25 TL, Karpuz burada 10 TL markette 15 TL, Muz, burada 35 TL markette 40 TL, Erik, burada 15 TL markette 25 TL, Fiyatlar bizde gayet ucuz bir fark koymuyoruz. Marketle kıyasladığımız zaman ürünlerin arasında 5 TL ile 10 TL arasında değişiklik oluyor. Marketlerde aynı fiyata alıyor, bizde aynı fiyata allıyor. Biz ürünlerin üzerine fazla bir fiyat koymuyoruz. Burası gariban, fiyatları o sebeple pek yükseltemiyoruz. Ankara'nın her tarafından buraya gelirler. Emekliler, yaşlılar, gariban hep buraya gelir. Geçen seneye oranla fiyatlarımızda hiç değişen bir şey yok. Çok az oynamalar vardır eğer varsa onun dışında uygun” şeklinde konuştu.

basliksiz-1-001.jpg

“FİYATLARI TABANDA TUTUYORUZ”

Elimizden geldiğince taze, uygun ve kaliteli ürünleri müşteriyle buluşturuyoruz diyen Süleyman Yılmaz, “Vatandaşlar fiyatlardan memnun değil. Uygun fiyata satıyor olmamamıza rağmen şikâyetçiler. Patlıcan bile baktığımız zaman şu an yerli olmasına rağmen 50 TL’yi buluyor. Şu an ucuz bir şey bulmak pekte mümkün değil. Fakat biz fiyatları en tabanda tutmaya gayret ediyoruz. Birçok yere göre fiyatlar burada oldukça iyi. Özellikle süpermarketlerdeki fiyatlar bizim vermiş olduğumuz fiyatların 2 katı. Biz elimizden geldiğince taze, uygun ve kaliteli ürünleri müşteriyle buluşturuyoruz” ifadelerine yer verdi.

ara2-002.jpg

Ulus Hali’ndeki bazı sebze ve meyve fiyatları;

Mor Lahana: Kilosu 20 TL

Havuç: Kilosu 20 TL

Turp: Kilosu 20 TL

Mantar: Kilosu 70 TL

Acı Biber: Kilosu 50 TL

Köy Biberi: Kilosu 25 TL

Kornişon: Kilosu 30 TL

Portakal: Kilosu 35 TL

Nar: Kilosu 25 TL

Armut: Kilosu 35 TL

Mandalina: Kilosu 15 TL

Şeftali: Kilosu 30 TL

Üzüm: Kilosu 30 TL

Limon: Kilosu 20 TL

Kabak: Kilosu 15 TL

İncir: Kilosu 25 TL

Patates: Kilosu 25 TL

Tere: 10 TL

Kıvırcık: 10 TL

Roka: 10 TL

Rüveyda Aslıipek/ www.gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.