Yalı Çapkını final mi yapıyor? Yalı Çapkını Final Yapacak mı?

Yalı Çapkını final mi yapıyor? Yalı Çapkını Final Yapacak mı?

İlk bölümünden itibaren reytinglerde zirveye oturan Yalı Çapkını dizisinde final kararı alacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Dizinin izleyicileri tarafından arama motorlarında Yalı Çapkını final mi yapıyor? Yalı Çapkını Final Yapacak mı?

İlk bölümünden itibaren reytinglerde zirveye oturan Yalı Çapkını dizisinde final kararı alacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Dizinin izleyicileri tarafından arama motorlarında Yalı Çapkını final mi yapıyor? Yalı Çapkını Final Yapacak mı? Yalı Çapkını son durum, Yalı Çapkını erken final mi yapacak? sorgulamaları yapılıyor. Dizinin final kararı ile ilgili detayları haberimizde derledik.

SENARYANUN DIŞINA ÇIKILDI

Ferit ve Seyran aşkının arka plana atılıp Pelin karakterinin öne çıkarılması sonrası Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir'in hoşnutsuzluğunu belli etmesinin ardından dizinin hikayesini yazan Gülseren Budayıcıoğlu da senaryonun dışına çıkıldığını belli etmişti.

İzlenme rekorları kıran dizi ile ilgili sürekli şaşırtan iddialara ortaya atılırken, ayrılık haberleri de dizi finale mi gidiyor? sorularını akıllara getirmişti.

DİZİNİN DERHAL FİNAL YAPMASINI İSTEDİ

Ortaya atılan iddiaya göre; senaryo ekibinin ısrarla ana hikayenin dışına çıkması sonrası Budayıcıoğlu kanal yönetimiyle görüştü ve dizinin derhal final yapmasını talep etti.

Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir?

1947 yılında Ankara'da dünyaya gelen Gülseren Kavas ya da bilinen adıyla Gülseren Budayıcıoğlu, Türk psikiyatr, yazar ve sunucudur.

Ortaokul ve liseyi TED Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra 1966 yılında Ankara Tıp Fakültesine başlamış ve 1968 yılında TRT'nin açtığı spikerlik sınavını kazanmıştır.

Bir yandan üniversite bir yandan da spikerlik eğitimi alan Budayıcıoğlu, TRT radyosunda görev yapmış ve sonrasında TRT televizyon kanalının açılmasıyla televizyon dünyasına geçiş yapmıştır.

Program kayıtlarına yardım edip radyoda spikerlik yaparken zamanla televizyon programlarına sunucu olarak çıkmaya başlayan Gülseren Budayıcıoğlu, 1972 yılında tıp fakültesini bitirdikten sonra bir yıl TRT'de çalışmış ve 1973 yılında istifa etmiştir.

Aynı yıl doktorluk kariyeri için Hacettepe Üniversitesi Psikiyatri bölümüne asistan olarak göreve başlamış ve 1977 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında psikiyatri uzmanı olmuştur.

Hacettepe Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışan Budayıcıoğlu, 1982 yılında bu görevinden ayrılıp meslek hayatına serbest hekim olarak devam etmiştir.

23 yıl Ankara’da serbest hekim olarak çalışan Gülseren Budayıcıoğlu, 2005 yılında yine Ankara’da, en büyük hayalini gerçekleştirerek Türkiye’nin ilk ve tek psikiyatri merkezi olan ve ülkemizdeki her kesimden insanın başvurabileceği Özel Madolyon Psikiyatri Merkezi'ni kurmuştur.

Madolyon adındaki bu merkez, 2004 yılında çıkan ve onu yazarlık dünyasına taşıyan ‘Madalyonun İçi’ hikaye kitabının da adı olmuştur.

Hikaye ile edebiyat dünyasına adım atan Gülseren Budayıcıoğlu, zamanla roman yazmaya başlamış ve farklı tanı gruplarından hastalarıyla olan görüşmelerini, tedavi şeklini ve hastalarının geçirdikleri değişimleri kurmaca dünyanın imkanlarından yararlanarak okurlarıyla buluşturmuştur. Hastalarının isimlerini, yaşadıkları şehirleri ve meslekleri değiştirerek geçirdikleri değişimleri kitaplarında işlemiştir.

İki çocuk annesi olan Gülseren Budayıcıoğlu, eşi Aydın Budayıcıoğlu 2007 yılında kaybetmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.