Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, gençlerle buluştu

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, gençlerle buluştu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Tevfik Fikret Okullarında düzenlenen “Ayın Konuğu” programına katıldı. Başkan Yaşar, gençlerin sorularına yanıt verdi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Tevfik Fikret Okullarında düzenlenen “Ayın Konuğu” programına katılarak öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerin yeşil alandan kentsel dönüşüme, kültürden sanata birçok alanda sorduğu soruları yanıtlayarak gençlere tavsiyelerde bulunan Yaşar, “Sevdiğiniz mesleğe ve branşlara yönelin. Heyecan duymadığınız bir meslekte başarılı olma şansınız yok” dedi.

"EĞİTİMİ DÜZELTMEDEN TÜRKİYE DÜZELMEZ"

Kendi yaşam öyküsünün anlatılması ile başlayan söyleşide öğrencilere seslenen Yaşar, “Ülkemizi aydınlık ve çağdaş yarınlara taşıma görevi sizlere düşüyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak sizlerin iyi eğitim almanız ve donanımlı bireyler olarak yetişmeniz sayesinde mümkün olacaktır. Başarılı olmak için öğretmenlerinizi iyi dinlemeli ve disiplinli çalışmalısınız. Ülkemizin bugün yaşadığı en büyük sorunların temelinde yanlış eğitim politikası yatıyor. Üniversite bitirmek artık yetmiyor. Gençlerimiz ailelerin bin bir emek harcayarak gönderdiği üniversitelerden mezun oluyor fakat iş dünyasında bu bölümlerinin birçoğunun karşılığı bulunmadığı için işsiz kalıyor. Ülkemizi ekonomik olarak refaha ulaştırmak için eğitim sistemini sil baştan planlayarak, üretime dayalı ve çağın gereklerine uygun bir yapıya dayandırmamız gerekmektedir. Eğitimi düzeltmeden Türkiye düzelmez” dedi.

"YÜZLERCE ATANAMAYAN ÖĞRETMENİMİZE İSTİHDAM SAĞLIYORUZ"

Yaşar, “Yenimahalle’de göreve geldiğimiz günden bu yana eğitim, kültür ve sanatı ilk sıraya koyduk. Kreş seviyesinden başlayarak üniversite hazırlık sürecine kadar ilçemizde yüzlerce ailemize eğitim desteği veriyoruz. Destek eğitim merkezleri, kütüphaneler, kreş ve gündüz bakımevleri gibi birçok projemizin altında eğitime verdiğimiz değer yatıyor. Bunun yanında Yenimahalle’ye kazandırdığımız eğitim yuvalarında yüzlerce atanamayan öğretmenimize istihdam sağlıyoruz. Göreve geldiğimizde gelişmişlikte 180’inci sıralarda bulunan Yenimahalle’yi yalnızca altyapı, üst yapı, yeşil alan değil, kültür, sanat ve eğitime yaptığımız yatırımlar neticesinde 5’inci sıraya taşıdık. Amacımız vatandaş odaklı hizmeti sürdürerek ilçemizi daha üst sıralara taşımaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.