Yenimahalle Belediyesi’nden hayat kurtaracak adım

Yenimahalle Belediyesi’nden hayat kurtaracak adım

Yenimahalle Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından 1999 yılında tamamen gönüllülerden oluşturulan 12 kişilik Yenimahalle Arama Kurtarma Timi, bünyesine dahil ettiği 42 yeni personelle ağını genişletti.

Yenimahalle Belediyesi bu kapsamda eğitime tabi tutulan toplam 54 kişilik yeni kadro, AFAD’tan alınacak akreditasyonun ardından profesyonel olarak ülke genelindeki tüm arama kurtarma çalışmalarında görev alabilecek.

ara-001.jpg

SEMİNERE YOĞUN İLGİ

Yenimahalle Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen eğitim seminerinde Sivil Savunma Uzmanı Zübeyit Yücel, Yenimahalle Arama Kurtarma Timi’nin personellerine; doğal afet öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler, ilk yardım, yangın, deprem, sel gibi doğal afetlerde arama kurtarma, tahliye, kıymetli evrakların korunması ve aile bireylerinde can kaybının önlenmesi gibi birçok konuda bilgi verdi. Verilen eğitimin sonunda personellere, T.C İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na akreditasyon başvurusu yapılacağının bilgisi verildi.

ara3.jpg

TEDBİR HAYAT KURTARIR

Yenimahalle’de afet bilinci oluşturmak üzere çalışmaların arttırıldığını ancak bunun yeterli olmadığının altını çizen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Belli bir yol aldık ama henüz Avrupa standartlarına kavuşmuş değiliz. Apartman yöneticileri, demokratik kitle örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerle de el ele verip önlem almalıyız” dedi.

BAŞKAN YAŞAR’A TEŞEKKÜR

Seminerlerin hayati önem taşıdığını dile getiren Sivil Savunma Uzmanı Zübeyit Yücel “Türkiye 1’inci derece deprem bölgesi bundan kaynaklı 1999 yılında kurduğumuz YENAR’ı her zaman destekleyen ve tüm imkanlarını çalışmalarımız için seferber eden sayın başkanımız Fethi Yaşar’a ekibimiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber Merkezi / www.gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.