Yenimahalle Belediyesi’nden işçinin yüzünü güldüren sözleşme

Yenimahalle Belediyesi’nden işçinin yüzünü güldüren sözleşme

Yenimahalle Belediyesi ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel İş 2 No’lu şube arasında kadrolu işçi ve şirket işçilerini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

3 bin 325 şirket işçisini kapsayan protokole göre, belediye şirketinde çalışan işçilerin ücretine yüzde 105, sosyal yardımlar ise yüzde 115 oranında zamlandı.
2 yıllık olarak düzenlenen sözleşmeye göre; 2’nci yıl artış oranı da yüzde 30 olarak belirlendi. Ayrıca, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda da belediye işçilerine bir yevmiye tutarında ödeme yapılması kararı alındı.

İmzalanan sözleşme ile belediye şirket personellerinin iş sınıfına göre belirlenen ücretler aile yardımı hariç taban net ücret yıl içinde verilecek ikramiyelerle 14 bin 250 TL olurken; 96 kadrolu işçi için ise ikramiyeler ve sosyal haklarla birlikte en düşük maaş 18 bin 500 TL’ye yükseltildi.

2121.jpg

“EMEKÇİMİZ İÇİN TÜM İMKANLARIMIZI ZORLUYORUZ”

Başkan Yaşar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana işsizliğin artarak ilerlediği ülkemizde istihdama katkı sunmak amacıyla bina yapımı hariç tüm hizmetleri kendi işçimizin emeğiyle yapıyoruz. Bu süreçte hiçbir çalışanımızın maaşını ikinci gün ödemedik. Yenimahalle’de emeğin en yüce değer olduğunu düşünüyoruz, emekçimizin daha iyi şartlarda yaşaması için imkanlarımızın tümünü kullanarak gereken desteği veriyoruz. Bin 250 personel ile aldığımız Yenimahalle Belediyesi’nde bugün 4 bin’e yakın personel çalışıyor. Çayyolu bölgesi elimizden alınmasına rağmen hiçbir işçiyi işten çıkarmadım. Bugün imzalanan sözleşme ile işçimizin gelirine katkı sunmak için tüm imkanlarımızı zorladık. İmzalanan sözleşme ile çalışanlarımızın ikramiyelerinde, maaşlarında ve yardım ücretlerinde iyileştirmeler yapıldı. Tüm çalışanlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Yenimahalle’de bir aile olarak vatandaşa hizmet etmeye, mutlu ve huzurlu bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

j.jpg

ÇALIŞKAN’DAN BAŞKAN YAŞAR’A TEŞEKKÜR

İmzalanan sözleşmenin Belediye Başkanı Fethi Yaşar başta olmak üzere bütün belediye çalışanlarına hayırlı olması temennisinde bulunan DİSK-Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, “Fethi Başkanımıza hem halka hizmet konusunda hem de bu hizmeti birlikte yürüttüğü işçi arkadaşlarımıza gösterdiği büyük destekten, yakınlıktan ve duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum. İmzalanan toplu iş sözleşmesinin tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

www.gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.