Yenimahalle Belediyesinin Dumlupınar'daki tesisi tadilata alınıyor

Yenimahalle Belediyesinin Dumlupınar'daki tesisi tadilata alınıyor

Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin yapıldığı Kütahya’nın Dumlupınar ilçesine 2018 tarihinde Yenimahalle Belediyesi tarafından yapılarak hizmete açılan tesis yeniden elden geçiriliyor.

Kurtuluş Savaşı’nın kaderini Türk Ulusu lehine değiştiren en önemli cephe olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin yapıldığı Kütahya’nın Dumlupınar ilçesine 2018 tarihinde Yenimahalle Belediyesi tarafından yapılarak hizmete açılan tesis yeniden elden geçiriliyor.

Dumlupınar’a ziyarete gelenlerin konaklayabileceği içinde konferans salonunun da bulunduğu yanında park alanının da bulunduğu Dumlupınar Sosyal Tesisi ve Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Misafirhanesi’nin bakımsızlıktan kullanılamaz hale gelmesi üzerine yeniden hareket geçen Yenimahalle Belediyesi, tesisin bakım ve onarımı için yeniden kolları sıvadı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına yetiştirmek için yoğun bir mesai harcayan Yenimahalle Belediyesi, 6 yıl içinde bakımsızlıktan harabeye dönen tesisi yeniden gün ışığına çıkarmak için çalışıyor.

1-003.jpg

TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Tesisi yeniden elden geçirecek olan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkür ziyaretinde bulunan yeni Belediye Başkanı Zekeriya Yılmaz, “Tesis hem amacı dışında hem de çok hor kullanılmış. Düğün salonu gibi kullanılmış. Bu içler acısı durumu size bildirdiğimizde hemen harekete geçerek yeniden tamirat ve tadilata başlamanız Dumlupınar halkı için çok değerli” dedi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Ben Afyonluyum. Kurtuluş Savaşı’nın geçtiği toprakların evladıyım. Ben tarihi, sadece tarih kitaplarından öğrenmedim. Dedelerimden, ebelerimden öğrendim. Ülkemizin hangi acıları yaşadığını, Mustafa Kemal’i onlardan dinledim. Cumhuriyeti bu ülkenin reçetesi olarak görüyorum. Bu ülkede birlik, beraberlik ve kardeşliğin daha da güçlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Şimdi ölümüne bir özgürlük mücadelesinin verildiği bu topraklara sahip çıkmak hepimizin boynunun borcu” dedi.

4-003.jpg

BU AYIBI TEMİZLEYECEĞİZ

Yaşar, “Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Misafirhanesi Yenimahalle’de yaşayan tüm hemşerilerimizin Dumlupınar vesilesiyle ebedi liderimiz Ulu Önder Atatürk ve aziz şehitlerimize armağanıdır. Dumlupınar o kefensiz yatanların toprakları. Kuş uğramaz kervan geçmez olmuş bu topraklar. Bugün bu ayıbı temizlemek için bir adım attık. Ülkelerin kahramanlık destanları vardır. Bizler de bu şiir ve destanlarla büyüdük. Ancak Dumlupınar’a geldiğimizde bu şiir ve destanların sadece ezberde kaldığını gördük. Hâlbuki ki İstiklal marşımızda ne diyordu ‘Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı, düşün altında binlerce kefensiz yatanı’. Tesisi yeniden adına layık bir şekilde ayağa kaldıracağız” dedi.

Dumlupınar Belediye Başkanı Zekeriya Yılmaz da Başkan Yaşar’a, Yenimahallelilere ve emeği geçen herkese Dumlupınarlılar adına teşekkür etti.

Kaynak:gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.