Vatandaş bıktı: Yenimahalle Devlet Hastanesi'nde otopark çilesi

Vatandaş bıktı: Yenimahalle Devlet Hastanesi'nde otopark çilesi

Yenimahalle Devlet Hastanesi’nde vatandaş park sorunu yaşıyor. Hasta ve yakınları için zaten yorucu geçen muayene süreci, üstüne bir de park sorunu yaşayınca çileye dönüşüyor.

Batıkent’teki Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde büyük bir park sorunu yaşanıyor.

Hastane Kampüsü içindeki araç park yerleri yeterli olmuyor. Sözkonusu park alanlarının çoğu hastane personeline ait olduğu için vatandaşlar buralara giremiyor. Hasta ve yakınları için ayrılmış park alanları da kısıtlı olduğundan günün erken saatlerinde doluyor.

Hasta ve hasta yakınları araçlarını hastane kampüsü dışında yol kenarlarına park etmek zorunda kalıyor. Hergün Hastane Kampüsü’nü çevreleyen 2365. Sokak ile 2416. Cadde’nin kenarları sağlı sollu araçlarla doluyor. Hasta yakınları hastalarını kampüs içinde bırakıp, dışarı çıkarak yol kenarlarında park yeri aramak zorunda kalıyor. Hasta tek başına gelmişse, önce kampüs dışında park yeri bulmak ardından da yüzlerce metre yürümek durumunda oluyor.

2-005.jpg

“ACİL”İN GİRİŞİ BİLE DARALIYOR

Park eksikliği sonucu hastanenin 2365. Sokak tarafındaki Acil Girişi’nin önü de kuralsız park edilmiş araçlardan geçilmiyor. Ambulanslar ile durumu ciddi hastalar Acil’e giriş çıkışta zorlanıyor.

Yenimahalle Devlet Hastanesi’nde hasta ve yakınları için zaten yorucu geçen muayene süreci, üstüne bir de park sorunu yaşanınca çileye dönüşüyor. Vatandaşlar hastanedeki park sorununa çözüm istiyor.

HASTA HASTA BİR DE PARK ARIYORUZ

Ulus gazetesine konuşan hasta yakınları, şunları söylüyor: “Devlet hastanesinde muayene olmak, tedavi olmak başlı başına çok yorucu zaten. Hasta hasta üstüne bir de park sorunu yaşayınca çileden çıkıyoruz. Sabah 9’da randevumuz var, aracımızla gelmişiz, hastanede park yeri yok. Hastamı poliklinikler önünde bırakıp, dışarı çıkarak park yeri arayacağım ama hastam ayakta durmakta zorlanıyor, nasıl bırakayım orada? Hasta olarak aracımızla yalnız geldiğimizde sorun daha da büyüyor. Hasta hasta yüzlerce metre yürümek zorunda kalıyoruz. Acilen buradaki park sorununa bir çözüm bulunmalı.”

KAZAYA DAVETİYE

Öte yandan, park eksikliği nedeniyle Yenimahalle Devlet Hastanesi çevresindeki cadde ve sokakların sağlı sollu araçlarla dolması geçişleri güçleştiriyor, kazalara davetiye çıkarıyor. Hastane’nin bitişiğindeki yeşil alanların bir kısmının araç parklarına dönüştürülebileceği, böylelikle sorunun büyük ölçüde çözüme kavuşmuş olacağı belirtiliyor.

Kaynak:Ulus gazetesi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.