Yenimahalle'de teknoloji bağımlılığı eğitimi

Yenimahalle'de teknoloji bağımlılığı eğitimi

Yenimahalle İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Yenimahalle Belediyesi işbirliğinde, Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları yaz okulunda eğitim gören 7-16 yaş aralığındaki kursiyerlere “Teknoloji Bağımlılığı ile Mücadele Eğitimi” verildi.

Yenimahalle İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Yenimahalle Belediyesi işbirliğinde, Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK) yaz okulunda eğitim gören 7-16 yaş aralığındaki kursiyerlere “Teknoloji Bağımlılığı ile Mücadele Eğitimi” verildi.

Batıkent Meydan AVM içerisinde bulunan kurs merkezinde gerçekleşen seminerde, katılımcıları Sosyal Hizmet Uzmanı Meltem Tarman bilgilendirdi.

1-009.jpg

EĞİTİM AMAÇLI KULLANILMALI

Teknoloji ve internetin hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldiğini dile getiren Tarman, “Herkes vaktinin büyük bir bölümünü internette sosyal ağlarda gezinerek geçirebiliyor. Teknolojinin ve internetin eğitim amaçlı kullanılması çocuklara ve gençlere farklı bakış açısı kazandırmakta ve onların güncel bilgiye hızla ulaşmalarında büyük yararlar sağlamaktadır. Ancak bu yararın yanında teknolojinin ve internetin aşırı kullanımı çeşitli sorunlara neden olmaktadır” dedi.

2-008.jpg

BAZI UYGULAMALAR ENGELLENMELİ

Ebeveynlerin de bulunduğu eğitimde, internet kullanımına ilişkin önerilerde de bulunan Tarman, “Çocuklar ve gençler bilgisayar ve internet dışında da hobi geliştirmeleri için teşvik edilmelidir. İnternet kullanımına ara verilecek zamanı hatırlatmak üzere alarm kurulmalıdır. İnternette harcanılan vakit nedeniyle yapılamayan etkinlikler listelenip bu etkinlikler planlanmalıdır. Çocuklar ve gençler için sorun teşkil edebilecek internet uygulamalarının (savaş oyunları, şiddet içerikli oyunlar, uygunsuz siteler) kullanımı engellenmelidir” diye konuştu.

Seminer sonunda katılımcılarla sohbet eden Meltem Tarman, çocukların hangi sosyal ağlarda vakit geçirdiklerini de sordu.

Kaynak:gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.