Anadolu’nun Medya Ödülleri Dağıtıldı

Anadolu’nun Medya Ödülleri Dağıtıldı

Anadolu Yayıncılar Derneğince Rixos Otel'de düzenlenen "1. Anadolu Medya Ödül Töreni’nde 30 kategoride, 33 kişi ödül aldı. Törene katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Büyük resmi görmeden IŞİD ne iş yapar, PYD ne iş yapar, PKK ne iş yapar, falanc

 

 

 

UĞUR ÖĞÜT / HABERVAKTİM

 

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından ilk defa düzenlenen 1. Anadolu Medya Ödül Töreni’ne büyük ilgi vardı. Törende 30 kategoride, 33 kişi ödül aldı. Törene Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’da katıldı.

33 KİŞİYE ÖDÜL VERİLDİ

"1. Anadolu Medya Ödül Töreni"nde 30 kategoride, 33 kişi ödül aldı. Aralarında, Acun Ilıcalı, CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat, oyuncu Hasan Kaçan, televizyon yöneticisi İbrahim Eren, gazeteci Mustafa Karaalioğlu, televizyon programcıları Serdar Tuncer, Selver Gözüaçık, haber spikeri Buket Aydın, Cem Öğretir'in bulunduğu kişiler ödül alırken, TRT'de yayınlanan "Diriliş" isimli dizi de ödüle layık görüldü. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun yanı sıra çeşitli kanalların medya temsilcileri, gazeteciler ile sanat dünyasından bazı kişiler katıldı.

DEMOKRASİDEN YANA YER ALDINIZ

Törende konuşan Kurtulmuş, Türkiye'nin geçtiği zor virajların her birinde Anadolu Yayıncılar Derneği ve bunu oluşturan yayın kuruluşlarının tamamının, demokrasiden yana yer aldığını söyledi. Son dönemde Gezi Parkı, 17-25 Aralık ve Kobani olayları ile arkasından gelişen siyasi süreçlerde, salondaki medya temsilcilerinin büyük çoğunluğunun sağlam şekilde Türkiye demokrasisinin gelişmesinden yana tavır koyduğunu belirten Kurtulmuş, bunun tarihi bir gerçek ve tarihe düşülmüş güzel bir not olarak ifade edildiğini kaydetti.

FARKLI BİR TÜRKİYE'DEYİZ

Kalkınma Bakanı Yılmaz da özgürlükçü ve çoğulcu bir toplum için medyanın da özgürlükçü ve çoğulcu olması gerektiğini söyledi. Bugün gelinen noktada çok farklı kaynaklardan hem içeride hem bölgede bilgilendirme imkânına sahip olunduğunu belirten Yılmaz, "Geçmişte maalesef medya dünyamızda tekel konumunda olan yapılar vardı. İstedikleri gibi halkın zihninde, ülkemiz ve dünyayı şekillendiren yapılar vardı. Bunlar da o eski Türkiye'nin vesayetçi yapılarını besliyorlardı, şimdi çok şükür farklı bir Türkiye'deyiz, dünyadayız. Önemli olan bu çoğulcu yapının olması, halkın alternatif bilgi kanallarının açık tutulması" dedi.

BU KADINLARIN ZAFERİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu da ödül töreninde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Çok sevdiğim bir kardeşim, dava arkadaşım, gönül yoldaşımız birisi için ödül vermem konusunda teklif edildiğinde hiç düşünmeden 'peki' dedim. Çünkü ödül vereceğim kardeşim, Türkiye'de özgürlükler adına bayrak açmış ve kendisi sembol olmuş isimlerden birisidir. Ona ödül vermek benim için şereftir" diye konuştu. Bakan Ramazanoğlu, daha sonra "Yılın Köşe Yazarı" ödülünü Yeni Akit Gazetesi yazarı Merve Kavakçı'ya vererek, "Bu kadınların zaferi, bu başörtüsünün zaferi" dedi.

ÖDÜLÜ BAŞI ÖRTÜLÜ BAKANDAN ALMAK GURUR

Kavakçı da aldığı ödülün çok önemli olduğunu söyleyerek, "22 senedir siyaset hayatındayım, o 22 senede çok şeyler değişti. Böyle bir ödülü böyle bir organizasyon vesilesiyle ülkemizin başı örtülü bir bakanından almaktan ayrıca gurur duyuyorum" değerlendirmesinde bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.