Ankaralılar 15 Temmuz’un Takipçisi

Ankaralılar 15 Temmuz’un Takipçisi

Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) dernek üyeleriyle Sincan Cezaevi önünde toplanarak ‘‘Adaletin tesisi için gayret etmek, boynumuzun borcudur’’ açıklamasında bulundu.

Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) Akıncı Üssü Davalarının görüldüğü Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü önünde toplandı. AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’ın da katıldığı duruşma öncesi AHİD Genel Başkan Hilmi Yaman da basın açıklamasında bulundu.

15 Temmuz unutturulmamalı

‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ diye sözlerine başlayan Yaman merhum Mehmet Akif, ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ derken aslında gelecekte böyle bir ihtimalin olacağına dair ikazda bulunmuştur. O bakımdan da 15 Temmuzların bir daha yaşanmaması ve 15 Temmuz’un unutulmaması, unutturulmaması adına bugün burada bulunuyoruz.” diye belirtti.

Amaçları ülkemizi dışa bağımlı yapmaktı

Yaman darbe girişiminin amacının ülkemizde dışa bağımlı adaletsiz bir yönetim oluşturma olduğunu belirterek; “Ne olursa olsun 15 Temmuz sonrası tüm idari, siyasi ve yargısal süreçlerde hiç kimseye haksızlık yapmayacak şekilde “adaletin tesisine gayret etmek en başta 15 Temmuz şehitlerine olan borcumuzdur.” dedi.

 

36430.jpg

Allah’ın razı olmadığı zulüm, razı olduğu ise adalettir

Sözlerine son verirken Yaman; “15 Temmuz gecesi darbeye karşı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla sokağa çıkan bizler Allah’ın razı olmadığına Allah için itiraz etmek üzere sokaklardaydık. Allah’ın razı olmadığı zulüm, razı olduğu ise adalettir. 15 Temmuz şehitlerini rahmetle anıyor, yakınlarına sabır, yaralılara şifa diliyoruz. Darbelere, zulme ve haksızlıklara karşı direnenlere şükranlarımızı sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu hepimizin davası

Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği’nin nöbetteki almış olduğu yer için bütün gelen kardeşlerimize göstermiş oldukları hassasiyet için teşekkür ediyorum diyen AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız; “Bu hassasiyet yalnızca bugüne değil geleceğimize de olan hassasiyettir. Bugün burada FETÖ davaları ile alakalı duruşmaları sayın vekillerimiz ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte takip ederken şunu bir kez daha belirtmek istiyorum: FETÖ tam bir hain terör örgütüdür. Bu hepimizin davasıdır.” dedi.

Emrah ÖZCAN/HABERVAKTİM
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.