Avrupa’nın Yeni Merkezi Ankara

Avrupa’nın Yeni Merkezi Ankara

Ankara, yakın coğrafyadaki ülkeler başta olmak üzere Avrupa’nın çocuk metabolizma testlerini yapmaya aday. Ankalab Laboratuvarları Genel Müdürü Dr. İlker Kütükoğlu bu alanda parmakla gösterilen ülkeler arasında olduğumuzu belirtti.

 

UĞUR ÖĞÜT / HABERVAKTİM

 

Yurt dışından birçok sağlık testi Türkiye’deki laboratuvarlara gelirken, sıradaki en büyük hedefin çocuk metabolizma testleri olduğu belirtildi. Ankalab Laboratuvarları Genel Müdürü Dr. İlker Kütükoğlu, “Avrupa’nın çocuk metabolizma hastalıkları testlerini de Ankara’da yapmak istiyoruz” dedi.

PEK ÇOK HASTA TEDAVİ İÇİN TÜRKİYE’YE GELİYOR

Türkiye’nin, sağlık sektöründe yaptığı yatırımların karşılığını almaya başladığını hatırlatan Kütükoğlu, Asya ve Avrupa’dan pek çok hasta tedavi için Türkiye’ye geliyor, laboratuvar testleri konusunda da ülkede önemli gelişmeler yaşanıyor” şeklinde konuştu.

PARMAKLA GÖSTERİLEN ÜLKELER ARASINDAYIZ

 Kütükoğlu, “Türkiye sağlık testleri konusunda önemli bir mesafe aldı. Bu alanda parmakla gösterilen ülkeler arasındayız. Başarı oranımız ve yaptığımız test sayısı da oldukça fazla. Bugün itibarıyla Romanya’dan gelen işçi sağlığı testlerini laboratuvarımızda yapıyoruz. Kısa zamanda Avrupa’yı içerisine alan bir müşteri portföyüne sahip olacağımızı öngörüyoruz. Avrupa’nın çocuk metabolizma hastalıkları testlerini de Ankara’da yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ANKARA LABORATUVARCILIKTA İLERLİYOR

Kütükoğlu, Türkiye’nin laboratuvarcılık alanında önemli bir ivme yakaladığını söyledi. Bine yakın farklı yüksek teknoloji gerektiren test yapabildiklerini bildiren Kütükoğlu, “Ankara’da laboratuvarcılık her geçen gün daha da ilerleyecektir. Hastanelerin yükü azalacak, hastalar ve doktorlar hem zamandan tasarruf edecek hem de maliyet azalacaktır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.