CUNTACILARIN HESABI GÖRÜLECEK

CUNTACILARIN HESABI GÖRÜLECEK

Kızılay meydanında toplanan binlerce "demokrasi nöbeti" bekleyen vatandaşlara seslenen Başbakan Yıldırım, "Bunlar asker elbisesi içerisinde canilerdir, teröristlerdir ve bunların hesabı görülecek" dedi.

Başkent'te, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın çağrısı üzerine meydanlara çıkan  vatandaşlar, sabah saatlerine kadar Kızılay'da toplanmaya devam ediyor. Yaşlı ve çocukların da aralarında olduğu binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla Kızılay'da "demokrasi nöbeti" tutuyor.

ŞEREFLİ TÜRK ORDUSUNU CUNTACILARLA KARIŞTIRMAYIN 

Başbakan Binali Yıldırım, Kızılay meydanında toplanan kalabalığa 18 Temmuz saat 2 sıralarında FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin halka hitap etti. Yıldırım, "Bunlar asker elbisesi içerisinde canilerdir, teröristlerdir ve bunların hesabı görülecek. En şiddetli şekilde bunlar, yaptıklarının hesabını verecekler. Darbe kalkışmasını yapan paralel çetenin adamları ile şerefli Türk ordusunu karıştırmayın" dedi.

MESAJI ALDIK
Sesinin kısık olduğu fark edilen Yıldırım, konuşmasına, "Sesimizi kısabilirler ama milleti dize getiremezler" sözleriyle başladı. Alanda bulunanlara, "Siz 15 Temmuz'daki darbe girişimini yok eden ve milletin sesini dünyaya duyuran aziz Türk milletinin evlatlarısınız" diye seslenen Yıldırım, vatandaşların, "İdam isteriz" diyerek bağırmaları üzerine, mesajı aldıklarını belirtti.

ASKER ELBİSELİ CANİLER
Milletinin üzerine bombayla, mermiyle, tankla, tüfekle saldıranların Türk askeri olmayacağının altını çizen Yıldırım,"Bunlar asker elbisesi içerisinde canilerdir, teröristlerdir ve bunların hesabı görülecek. En şiddetli şekilde bunlar, yaptıklarının hesabını verecekler. Sizden bir istirhamım var, çok önemli. Şimdi bu darbe kalkışmasını yapan paralel çetenin adamları ile şerefli Türk ordusunu karıştırmayın. Hiç merak etmeyin bunlar eninde sonunda yaptıklarının hesabını verecekler, burunlarından fitil fitil getireceğiz" diye konuştu.

KÖKLERİ KAZININCAYA KADAR UYKU HARAM

Yıldırım, 15 Temmuz'dan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını vurgulayarak, bu günün demokrasi bayramı olduğunu ve bayramın doya doya kutlanmasını istedi. Vatandaşlara gündüz işe gidilmesi akşam da meydanlarda nöbete devam edilmesi çağrısında bulunan Başbakan Yıldırım, "Bunların kökünü kazıyıncaya kadar bize uyku yok. Uyku haram" diye konuştu.

"Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Allah ona hayırlı ömürler versin. Başımızdan eksik etmesin.

TÜRKİYE İŞTE BUDUR

"Allah milletimizden razı olsun" diyen Yıldırım, şöyle devam etti: "Bu darbe girişimi Türkiye'de bir şeyi daha ortaya koydu. O da nedir biliyor musunuz? O da darbeye karşı bütün partilerin hangi görüşte olursa olsun bir araya gelmesi, kol kola girmesi, hep birlikte haykırmasıdır. Ben milletim adına, ülkem adına, bu alçakça darbe girişimine karşı parti farkı gözetmeksizin ülkücüsü, milliyetçisi, demokratı, liberali her kesimden vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü biz darbecilere ve dünyaya bir şey söyledik, işte Türkiye budur, mesele memleket meselesi olunca gerisi teferruattır. Burada bu nöbet bu soysuzların kökünü kazıyıncaya kadar devam edecek. Ülkemize, milletimize, ordumuza sahip çıkacağız. Biz, alçakların önünde eğilmeyiz, Hakk'ın önünde eğiliriz." Yıldırım, konuşmasının ardından alandan ayrıldı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.