Demokrasi İçin Pedal Çeviriyor

Demokrasi İçin Pedal Çeviriyor

Abdurrahman Serdar Çakmak, ‘15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Demokrasiye Destek' sloganı ile, UETD Münih şubesi önünden Ankara'ya doğru yola çıkmıştı. Bisiklet yolculuğuna Almanya'da 25 Ağustos'ta başlayan Çakmak, Avusturya'nın ardından Hırvatistan'ın başken

 

UĞUR ÖĞÜT / HABERVAKTİM

 

UETD Münih Şube Teşkilatlanma mensubu, Şırnak'lı Abdurrahman Serdar Çakmak, 15 Temmuz Şehitler'i ve Gazileri için, Demokrasi'ye ve Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a desteklerini göstermek adına Münih'ten, Ankara’ya bisikletle yolculuk yapıyor. Bisiklet yolculuğuna Almanya'da 25 Ağustos'ta başlayan Çakmak, Avusturya'nın ardından Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'e geldi.

HIRVATİSTAN'IN BAŞKENTİ ZAGREB'E GELDİ

Almanya'nın Münih şehrinde yaşayan Abdurrahman Serdar Çakmak, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınamak ve Türk halkının yanında olduğunu göstermek için Almanya'dan Türkiye'ye pedal çevirerek geçmeyi hedefliyor. Bisiklet yolculuğuna Almanya'da 25 Ağustos'ta başlayan Çakmak, Avusturya'nın ardından Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'e geldi. Münih'te terzilik yaptığını ifade ederek, 15 Temmuz gecesi Türkiye'de yaşanan darbe girişiminin ardından anavatanına bisikletle gitme kararı aldığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın o gece halkı meydanlara çağırmasından son derece etkilendiğini ifade eden Çakmak, yolculuğunun sonunda Ankara'ya ulaşarak yanında taşıdığı Türk bayrağını Erdoğan'a teslim etmeyi hedeflediğini aktardı.

‘BU MİLLET BİR ÖLÜRSE BİN DİRİLİR’

Çakmak, FETÖ'nün hain darbe girişiminin Cumhurbaşkanı, millet ve şehitler tarafından önlendiğine işaret ederek, “Vatanımızda ve gurbette yaşayan herkes, ezan, vatan ve sancağın düşmemesi için birlik içerisinde hareket etti” dedi. Avrupa'nın, darbe girişimi karşısında gerçekleri çarpıttığını belirten Çakmak, Avrupa'nın bu tutumuna ‘modern çağın’ anlayacağı bir mesaj vermek istediğini ifade etti. Çakmak, yaptığı bisiklet yolculuğuyla Avrupa'nın ikiyüzlü tutumuna karşı olduğunu göstermek istediğini vurgulayarak, “Millet uğruna ölmek şereflerin en büyüğüdür. Bu millet bir ölürse bin dirilir” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ZİYARET

Almanya'dan Hırvatistan'a kadar yaklaşık 700 kilometre pedal çevirdiğini anlatan Çakmak, Sırbistan ve Bulgaristan'ın ardından Türkiye'ye varmayı ve başkent Ankara'daki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Erdoğan'a Türk bayrağını teslim etmek istediğini kaydetti. Çakmak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın canlı yayında yüz halini görmem beni son derece üzdü. Almanya'da yaşıyor olmam da beni çıkmazın içerisine sokmuştu. Kesinlikle bir şeyler yapmalıydım. 16 Temmuz günü bu yolculuğa çıkmaya karar verdim” ifadelerini kullandı. Yakın dövüş sporuyla ilgilendiğini söyleyen Çakmak, destekleri nedeniyle ailesi ve arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.