Dikimevi metro merdiveni kronik arızalı! Yapılsa da düzelmiyor

Dikimevi metro merdiveni kronik arızalı! Yapılsa da düzelmiyor

Dikimevi metrosunun yürüyen merdivenleri aralıklarla tamir edilmesine rağmen neredeyse 1 aydır düzenli çalışmıyor. Cebeci Mahallesi sakinlerinden Cevdet Doğan, ‘’Tamir ediliyor tekrar bozuluyor yapboza döndü. Merdivenler yürümüyor sürekli duruyor’’ dedi.

Metroyu kullanmak isteyen vatandaşlar şikâyetlerine geri dönüş yapılmadığını ve bu merdivenlerin sık sık arıza yaptığını söylüyor. Ankaray’da yürüyen merdiven arızaları zaman zaman gündeme gelse de çözüme kavuşturulamıyor. Önceki senelerde malzeme temini konusunda sorun yaşayan yetkili belediye, yürüyen merdivenlere düzenli bakım uygulasa da merdivenler 1 haftayı geçmeden tekrar arıza veriyor. Vatandaşlar bu konuda şikâyetlerinin ciddiye alınmadığını belirtiyor.

iceri.jpg

YÜRÜMÜYOR DURUYOR YAPBOZA DÖNDÜ

Cebeci Mahallesi sakinlerinden Cevdet Doğan, sık sık arıza yapan Dikimevi metrosu yürüyen merdivenleri hakkında gazetemize şu açıklamalarda bulundu: ‘‘Neredeyse 1 aydır bu merdivenlerin önüne düzenli olarak arıza tabelası konuluyor. Bir hafta bakıyorum ki yapılmış diğer hafta baktığımda bakım tabelası. Belediyenin şikâyet hattını arıyoruz. İlgilenilecek diye şikâyet kaydı oluşturuyorlar daha sonra tekrar dönüş yapılmıyor. Ertesi gün tekrar aradığımızda malzeme temin süresi var 1 hafta beklemek zorundayız diyorlar. Altı üstü bir yürüyen merdiven nasıl bir malzeme eksikliği anlayamadık. Bir malzeme 1 aydır temin edilemiyor ya da kaliteli bir malzeme değil ki sürekli arızaya neden oluyor. Tamir ediliyor tekrar bozuluyor yapboza döndü. Biz umut ettiğimiz, gönül verdiğimiz insanlardan hizmet bekliyoruz. Gidin bakın aynı şekilde Kızılay metrosu Karanfil Sokak çıkışı da her hafta arızalı. Televizyonlarda görüyoruz acaba birileri bilerek mi bozuyor diye düşünüyoruz. Bu da zor bir ihtimal 1 aydır düzenli şekilde nasıl bozacaklar kameralar da var. Bu merdivenler yürümüyor sürekli duruyor. Yetkililerden kalıcı çözüm istiyoruz’’ ifadelerinde bulundu.

ara.jpg

DÜZENLİ BAKIM VE KALICI ÇÖZÜM BEKLİYORUZ

Kurtuluş Lisesi’nde öğrenci olduğunu söyleyen Büşra Şahin, ‘‘Bu merdivenlerin bakımı daha 2 hafta önce yapıldı. Aradan 2 hafta geçti tekrar arıza verdi. Sürekli bir bakım çalışması oluyor fakat merdivenler de sürekli arıza veriyor. Gişedeki görevliler 153 şikâyet hattını aramamızı söylediler. Aslında babaannem için aradım çünkü yaşı ilerlemiş insanlar merdivenlerden çıkarken soluk soluğa kalıyor. Arıza kaydı oluşturdular. Dediğim gibi ekipler tamir için geldi fakat 2 gün önce baktığımda önüne arıza bilgilendirme yazısı koymuşlar. İnsanların mağdur olmaması için düzenli bakım ve kalıcı çözüm bekliyoruz’’ diyerek şikâyetlerini dile getirdi.

calisma-alani.jpg

ŞİKÂYETLER İÇİN ALO 153

Bu gibi durumların çözülmesi için vatandaşların başvurabileceği, ABB’nin ALO 153 şikâyet ve dilek hattı bulunuyor. Vatandaşların kaydı oluşturulan şikâyetlerini takip etmesi gerekiyor. Sorunun çözüme kavuşup kavuşmadığını bildirmesi sorunların çözülmesi için önem arz ediyor.

Mikail Karaman/ www.gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum