Din-Bir-Sen’den Mesleki Eğitim

Din-Bir-Sen’den Mesleki Eğitim

Din-Bir-Sen Ankara İl Başkanlığı, Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) Hazırlık Kitabı hazırladı.

Din-Bir-Sen Ankara İl Başkanı Veli Ekin’den alınan bilgiye göre, Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) Hazırlık Kitabı, alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlandı. Kitabın sadece MBSTS konularına özgü üniteleri kapsadığı, piyasada satılan klasik kitapların aksine, sorgulayıcı ÖSYM tarzında soruların yer aldığı, kısa ama öz yapılandırılmış konularla MBSTS’ye hazırlanan Diyanet camiasına büyük kolaylıklar sağlayacağı belirtiliyor.

TİTİZ BİR ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ

Doç. Dr. Özcan Güngör’ün editörlüğünü yaptığı MBSTS Hazırlık Kitabının yurtdışı ile hac ve umre hizmetlerinin görevlendirmeleri, cami görevlilerinin görev yeri değişiklikleri, Başkanlık personelinin başka unvanlarda görev yapmakta iken Kur’an kursu öğreticisi, İmam-Hatip veya Müezzin Kayyım unvanlarına müktesebi olanların naklen, müktesebi olmayanların ilk defa naklen atanmaları ve kariyer unvanları basamaklarında yükselme gibi önemli konularının yer altığı kitabın titiz bir çalışma sonucunda ortaya çıktığı ve Din-Bir-Sen Ankara İl Teşkilatının üyelerine hediye olarak dağıtmaya başladığı ifade edildi.

ÜCRETSİ OLARAK DAĞITILIYOR

Din-Bir-Sen Ankara İl Başkanı Veli Ekin, MBSTS Hazırlık Kitabı ile ilgili çalışmayı şöyle özetledi: “Ankara İl Yönetimi olarak üyelerimize yönelik bir eğitim çalışması yapmak istedik. MBSTS’ye hazırlanacak üyelerimizin zorluk çekmeden bilgi sahibi olabilecekleri ve kendilerini sınavlara kolay bir şekilde hazırlayabilecekleri özgün bir eser olmasını istedik. Bu amaçla alanında uzman akademisyenlerle görüşme yaptık. Eser 571 sayfadan ibaret. Ankara üyelerimize tamamen ücretsiz ve İl Başkanlığımızın bir hediyesi olarak düşünüldü. Kitabın maliyetini ise İl Başkanlığımızın geri dönüşümlerinden karşılayacağız. Din-Bir-Sen Ankara İl Teşkilatı olarak üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Umuyoruz ki, bu güzel çalışma amacına ulaşır. Emeği geçen herkese bu vesileyle teşekkür ediyorum. “ FEYZULLAH DOĞRU/HABERVAKTİM

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.