Farklı Desenlerin Ürünleri Ankara’da

Farklı Desenlerin Ürünleri Ankara’da

Afrika, Ortadoğu, Orta Asya ülkeleri ağırlıklı El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı, Başkent'te açıldı. ATO Congresium'da bu yıl 12. kez düzenlenen fuarda 32 ülkeden 300 firma stant açtı. Ülkelerin kültürünü ve sahip olduğu değerleri yansıtan el sanatları

UĞUR ÖĞÜT / HABERVAKTİM

 

Dünyanın farklı ülkelerinin katıldığı el sanatları ve hediyelik eşya fuarı 29 Kasım Pazar akşamına kadar devam edecek. Rem Fuarcılık tarafından düzenlenen Ülkeler El Sanatları ve Hediyelik Eşya fuarı bu yıl iki katına çıkarak 6.000 metrekare alana ulaştı. 32 ülkenin kendine özgü el sanatlarının ve hediyelik eşyalar büyük ilgi gördü.

ÜLKELERE HAS ÜRÜNLER

Timsah derisinden çantalar, Hindistan’ın özel kınaları, Mısır’dan özel üretim papirüsler, cam sanatı işlemesi, Hindistan özel işlemeli mobilyalar, Endonezya oyma ahşap ürünler, kaşmir halılar, ipek dokuma eşarplar, Dubai tekstil ürünleri fuarda yer alırken Ankaralıları daha birçok sürpriz bekliyor.

FUAR 29 KASIM PAZAR AKŞAMI SON BULACAK

29 Kasım Pazar akşamına kadar gezilebilecek fuarda ülkelere ait giysiler, yemekler, takılar, kumaşlar, el sanatları, antik ürünler, halılar alıcılarını bekliyor. Türksoy’a üye ülkelerin yanı sıra fuara; İran, Rusya, Çin, Hindistan(milli katılım), Özbekistan, Kenya, Gana, Güney Afrika, Tayland, Kırgızistan, Türkmenistan, Afganistan, Mısır, Senegal, Mozambik, Endonezya, Kazakistan, Azerbaycan, Gagavuz, Gürcistan, Ekvator ve Dubai katılım sağladı.

FARKLI DESENLERİN YÖRESEL ÜRÜNLERİ

Fuar organizasyonunu yapan şirketin yöneticisi Remzi Çayır ise yaklaşık 32 ülkeden 65’i yabancı 220’si yerli olmak üzere toplamda 300 firma ile hediyelik eşya fuarını açtıklarını belirterek, şu bilgileri verdi: "Tüm farklı kültürlerin, farklı desenlerin yöresel ürünlerini, hediyelik eşya ve el sanatlarını görebileceğimiz muhteşem bir ortam Ankara’da. 29 Kasım Pazar akşamına kadar açık olacak fuarımız. Tüm Ankaralılar sabah 10.00, akşam 21.00 saatleri arasında fuarı ziyaret edebilirler. Oldukça zengin bir ürün çeşitliliğinin sahip olduğu bir yer. Sadece ülkelere ait ürünler yok burada, ülkemizin de çeşitli yörelerine ait el sanatları ve hediyelik eşyalar ve unutulmaya yüz tutmuş ürünler burada sergileniyor. Kısacası Ankaralıları böyle bir fuardan haberdar olmalarını ve ziyaret etmelerini bekliyoruz. El sanatı, oyma sanatı, halılar, kilimler, keçe ürünleri, ahşap ve dekorasyon ürünleri bunlar. Kendi yaptığı el ürünleri ile birlikte burada sergileniyor. Hindistan ve İran konuk ülke olarak, burada birçok firma ile yer alıyorlar."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.