Habervaktim yazdı valilik yasakladı

Habervaktim yazdı valilik yasakladı

Ankara Valiliği, bu hafta sonu Kızılay’da bir sinemada yapılması planlanan Alman LGBT Film Günleri’ni kamu güvenliğini tehdit ettiği için yasakladı.

Sapkınlara Hans Desteği başlığıyla gündeme getirdiğimiz haber sonrası harekete geçen Ankara Valiliği, Almanya Büyükelçiliği’nin eşcinsellik propagandasına geçit vermedi. Türkiye gündemine oturan Batı menşeili LGBT adlı sapkın grubun vatan toprakları içerisinde istiklalimize sürmek istediği kara leke Habervaktim’in çabaları sonrası bertaraf edildi. Almanya Büyükelçiliği ile LGBT örgütü Pembe Hayat KuirFest, dün ve bugün sapkın filmlerin ücretsiz gösterimini Kızılay Büyülü Fener Sinemaları ile işbirliği yaparak sunmak istedi. Bu kara organizasyonu gündeme taşıyan Habervaktim’in çabaları karşılık buldu. Valilik, rezil gösterimin kamu güvenliğini tehdit eden bir organizasyon olduğu ile ilgili kanaat getirdi ve yaptığı basın açıklamasıyla birlikte Hans ve işbirlikçilerine dur dedi.

VALİLİK: İSTİHBARAT VAR KAMU GÜVENLİĞİ TEHLİKEDE

Kızılay Büyülü Fener Sinemalarında, Alman LGBT Film Günleri adıyla dün ve bugün gösterime sunulmak istenen ve sapkınlar topluluğunu bir araya getirerek Müslüman Türk milletinin hassasiyetlerini hiçe sayan organizasyon, yaptığımız haber sonrası başta Ankara olmak üzere Türkiye gündemine oturdu. Haberimiz sonrası valilikten açıklama geldi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada:
“Çeşitli sosyal medya ve birtakım yazılı ve görsel medya organlarından; 16-17 Kasım 2017 tarihlerinde Büyülü Fener Sinema Salonunda Alman LGBT Film Günleri adıyla, birtakım toplumsal hassasiyet ve duyarlılıkları içeren film gösterimi organizasyonu yapılacağı şeklinde bilgiler elde edilmiştir.
Söz konusu paylaşımlarla, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep ve bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimin aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik edeceği, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın tehlikenin ortaya çıkabileceği, ayrıca terör örgütlerinin karşıt görüşlü gruplara yönelik eylem arayışı içerisinde olduğu yönündeki istihbarî bilgiler göz önünde bulundurulduğunda, yapılmak istenen film gösterimi etkinliğinin, organizasyona katılacak olan grup ve şahıslara yönelik olarak birtakım toplumsal duyarlılıklar nedeniyle bazı kesimler tarafından tepki gösterilebileceği ve provokasyonlara neden olabileceği değerlendirilmektedir. 
Bu nedenle, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C Maddesine göre ilimiz sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması amacıyla gerekli tedbirlerin alınması kapsamında, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. Maddesine ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun 11/f maddesine göre 15-17 Kasım 2017 tarihlerinde ilimiz genelinde ve Ankara Büyülü Fener Sinema Salonunda düzenlenmek istenen söz konusu film gösterimi organizasyonu Valiliğimizce yasaklanmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Cihan ÖZKAN/HABERVAKTİM
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.