İslami Camiadan Değiller

İslami Camiadan Değiller

AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, FETÖ'nün İslami camiadan olmadığını belirterek, "İslami camiadan olmak bir yana her türlü insani tavrın dışında bir yola girdiğini herkes gözleriyle gördü" dedi.

OSMAN AKDOĞAN/ HABERVAKTİM-

 

AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı ve bazı AK Parti milletvekilleri, 15 Temmuz'daki darbe girişimiyle ilgili bilgi alışverişinde bulunmak üzere Ankara'daki yaklaşık 50 sivil toplum örgütüyle İller Bankası Sosyal Tesisleri'nde bir araya geldi.

FETÖ'CÜLER İSLAMİ CAMİADAN DEĞİLLER

Başkan Nedim Yamalı, burada yaptığı konuşmada, hain darbe girişimi sonrasındaki sıkıntılı dönemin atlatılması için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, bu noktada sadece siyasilerin değil tüm sivil toplum kuruluşlarının da kendi iç muhasebesini yapması gerektiğini söyledi. Bu kalkışmanın, Türk siyasi tarihinin en önemli dönemlerinden biri olduğunu dile getiren Yamalı, "Dışarıdan bakıldığında sanki İslami camianın, İslami bahçenin bitkilerinden biri gibi görünen bir hareketin büyüyüp geliştiği zaman esasında hiç de bu camiadan olmadığı, İslami camiadan olmak bir yana her türlü insani tavrın dışında bir yola girdiğini herkes gözleriyle gördü" dedi.

HASTALIKLI YAPILAR ORTAYA ÇIKTI

Yamalı, İslam dünyasının 30-40 sene öncesine nazaran daha büyük ve güçlü olduğuna işaret ederek, gelinen noktada eski hesapların ve hastalıklı yapıların ortaya çıktığını ifade etti. Bu hastalıklı yapıların daha çok özellikle Suriye ve Irak'ta görülebileceğini belirten Yamalı, "Bunlar kurdukları örgütlerin başına 'İslam' koyup daha sonra her türlü insanlık dışı faaliyetlerde bulunan insanlar. Türkiye'de özellikle iyi yetişmiş dindar ve eskisinden farklı olarak dünyaya ait daha fazla talepleri olan gençlerin birtakım İslami yapılara sığınması ve bu şekilde kullanılması, üzerinde düşünülmesi gereken sorunlardır. Büyüyünce, gelişince veya devletle ilişkisi gelişince iyi sınav vermeyen yapılar son derece çok. Bunlar için çareler üretmemiz gerekiyor" diye konuştu.

KARŞILIKLI BİLGİ ALIŞVERİŞİ

AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı'nın yaptığı açılış konuşmasının ardından STK temsilcileri de olayla ilgili görüşlerini aktardı. Bu süreçten sonra ne yapılması ve nasıl hareket edilmesi gerektiği konusunda AK Partili vekillere birtakım öneriler sunuldu. Sunulan öneriler ise milletvekilleri tarafından not edildi.  

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.